Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Triumf dziewcząt z Janowca Kościelnego. Seria zwycięskich meczy trwa nadal

2015-11-21 18:28:41 (ost. akt: 2015-11-23 09:12:43)

Autor zdjęcia: Rafał Pyra

W bardzo dobrych nastrojach zespół dziewcząt z Janowca Kościelnego wrócił z halowego turnieju piłki nożnej, który rozegrany został w mławskiej sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 2. Po wygraniu dwóch spotkań, przywozimy kolejny puchar do naszej kolekcji. Tym razem było to trofeum „Kibicuj z klasą”.

Kolejny sprawdzian naszego zespołu zaliczony został na piątkę z plusem. Początkowo miał odbyć się mecz towarzyski, jednak finalnie rozegraliśmy mini-turniej, na którym to pokonaliśmy koleżanki z Mławy 1:0 /Zespół Szkół nr 2/, oraz 4:1 /Zespół Szkół nr 1/. Chcielibyśmy w tym miejscu podkreślić, że niektóre zawodniczki z mławskich szkół były starsze od naszych dziewczyn nawet o cztery lata. Na zakończenie zawodów zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a także puchary „Kibicuj z klasą”, ufundowane przez ww. program. Sędzią głównym był pan Marcin Grabowski. Dziewczyny z Janowca Kościelnego kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. W tym roku szkolnym na sześć występów, sześć razy wygrywały, w stosunku bramek 33 strzelone i tylko 2 stracone.

Wyniki poszczególnych spotkań:
Gimnazjum Janowiec Kościelny – ZS nr 2 Mława 1:0
ZS nr 1 Mława – Gimnazjum Janowiec Kościelny 1:4
ZS nr 1 Mława – ZS nr 2 Mława 0:4

Tabela końcowa:
1. Gimnazjum Janowiec Kościelny 6 pkt. 5:1
2. ZS nr 2 Mława 3 pkt. 4:1
3. ZS nr 1 Mława 0 pkt. 1:8

Bardzo cieszą nas te dwie wygrane, nie mniej najważniejsze jest kolejne, cenne, piłkarskie doświadczenie, wynik stanowi sprawę drugorzędną. Nasza gra na sali nie jest jeszcze do końca taka, jaką prezentowaliśmy w roku ubiegłym, jednakże wszystko zmierza w jak najlepszym kierunku aby forma wróciła przed najważniejszymi, w naszym kalendarzu imprez, rozgrywkami – mistrzostwami województwa warmińsko-mazurskiego w halowej piłce nożnej kobiet.

W mławskim turnieju drużynę reprezentowały: Katarzyna Kołacz, Milena Malinowska, Zuzanna Rakoczy, Kinga Korczak, Beata Łączyńska, Weronika Iwanowska, Ewa Kwiatkowska, Roksana Pokrzywnicka. Trener zespołu: Rafał Pyra.

Na następne zawody udamy się już 27 listopada, tym razem do Mroczna. Będzie to turniej Szkolnego Związku Sportowego w halowej piłce nożnej dziewcząt i kolejna szansa na powiększenie dorobku zwycięstw.

Rafał Pyra

Polub nas na Facebooku:

Źródło: PASJA

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages