Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Jubilaci otrzymali medale i listy gratulacyjne

2015-11-21 12:00:00 (ost. akt: 2015-11-20 15:51:14)

Autor zdjęcia: Archiwum

Tradycją listopadową w gminie Janowiec Kościelny stało się uroczyste świętowanie Jubileuszy małżeńskich: Złotych, Diamentowych i Srebrnych Godów.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w Kościele pw. Przemieniania Pańskiego w Janowcu Kościelnym celebrowaną przez proboszcza miejscowej parafii, ks. Jacka Lubińskiego, podczas której małżonkowie odnowili swoje ślubne przyrzeczenia. Druga część obchodów odbyła się w sali Zespołu Szkół w Janowcu Kościelnym, gdzie parom towarzyszyli najbliżsi, rodziny i przyjaciele, jak również władze samorządowe i zaproszeni goście. Z okazji Złotych Godów Prezydent RP na wniosek wójta przyznał Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie siedmiu parom z gminy Janowiec Kościelny, które wręczyła wójt Bożena Grochala w towarzystwie wiceprzewodniczącej rady gminy, Marleny Szemplińskiej. Złotym Jubilatom wręczono listy gratulacyjne od Wojewody Wamińsko-Mazurskiego, wójta gminy oraz pamiątki od księdza proboszcza. Listami gratulacyjnymi zostały uhonorowane również pary obchodzące Diamentowe i Srebrne Gody. W imieniu samorządu gminnego ciepłe słowa do jubilatów skierowała wójt gminy, podkreślając, że aby móc doczekać tak pięknego jubileuszu, jakim są Diamentowe, Złote i Srebrne Gody, trzeba szczególnego zrozumienia, tolerancji, a przede wszystkim miłości. Bożena Grochala życzyła bohaterom niedzielnej uroczystości długich i pogodnych lat życia, w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu, w niegasnącej miłości, a także świętowania kolejnych jubileuszy. Przybyłym czas umilały występy taneczne. Pięknego mazura zatańczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Waśniewie-Grabowie, przygotowane przez Annę Piotrkowską. W nowoczesnej choreografii natomiast wystąpiły dzieci z zespołu, powstałego przy SOKSiR, przygotowane przez Marzenę Borkowską. Zwieńczeniem części artystycznej był mini recital Jagody Łubińskiej, przy akompaniamencie Marcina Bąkowskiego, który wzruszył niejednego z uczestników uroczystości. Nie mogło również zabraknąć tradycyjnego "Sto lat", symbolicznego toastu szampanem, okazjonalnego tortu oraz grupowego zdjęcia.
W trakcie uroczystości dla Janiny i Ireneusza Suprun, którzy obchodzili w tym roku Diamentowe Gody, zostały przekazane gratulacje i życzenia w imieniu całej wspólnoty gminnej.
Ireneusz Suprun był pierwszym Naczelnikiem, który stworzył podwaliny Gminy Janowiec Kościelny. Funkcję tę sprawował od 1 stycznia 1973 r., przez osiem kolejnych lat. Wzruszających momentów nie brakowało: jubilatom za ich miłość i poświęcenie dziękowały dzieci oraz wnuki. W tak miłej atmosferze objawił się również talent wokalny "Złotej" Jubilatki Teresy Filipińskiej. Jubilatom, którzy obchodzili Diamentowe i Złote Gody (2 pary), a nie mogli uczestniczyć w obchodach, wójt gminy wręczyła medale i dyplomy w miejscu ich zamieszkania, w obecności kierownika Urzędu Stanu Cywilnego.Pary obchodzące 50-lecie czyli „Złote Gody”
1. Maria i Józef Borkowscy
2. Teresa i Jan Filipińscy
3. Halina i Franciszek Kosakowscy
4. Zofia i Jan Makowscy
5. Barbara i Jan Malinowscy
6. Kazimiera i Jan Nowakowscy
7. Teresa i Zygmunt Malinowscy

Pary obchodzące 60-lecie czyli „Diamentowe Gody”
1. Teresa i Józef Burscy
2. Janina i Ireneusz Suprun
3. Edyta i Wacław Zakrzewscy

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Bożena Okowińska #1862828 21 lis 2015 12:33

    jak to zdjecie umieszczone niewidac glow

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages