Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Kolejne turniejowe zwycięstwo dziewcząt z Janowca Kościelnego

2015-11-10 11:10:00 (ost. akt: 2015-11-10 11:16:12)

Autor zdjęcia: Rafał Pyra

W finale turnieju piłki nożnej rejonu V, organizowanego pod patronatem Szkolnego Związku Sportowego, gimnazjalistki z Janowca Kościelnego zajęły pierwsze miejsce i awansowały do kolejnego etapu, przybliżając się tym samym do rozgrywek wojewódzkich.

Do zawodów zorganizowanych w Białej Piskiej przystąpili mistrzowie powiatów szczycieńskiego, piskiego, a także nidzickiego. Z niewiadomych przyczyn nie dojechał zespół z Mrągowa, w związku z czym każda drużyna otrzymała 3 pkt. przyznane walkowerem.

Zespół z Janowca Kościelnego w pierwszym spotkaniu pokonał gospodarzy trzy do zera, ustalając wynik rywalizacji już w pierwszej połowie. Kolejny mecz rozegrany pomiędzy dziewczętami z Białej Piskiej, a Wielbarkiem zakończył się rezultatem sześć do zera. W ostatnim spotkaniu stając naprzeciw najlepszym piłkarkom powiatu szczycieńskiego nasza drużyna strzeliła dwanaście goli, po raz kolejny zachowując czyste konto bramek straconych, tym samym udowodniając, iż realny staje się awans do finału wojewódzkiego. Przed zespołem z Janowca został jeszcze jeden etap eliminacji – finał regionu, który zostanie rozegrany na wiosnę.

Z tego miejsca warto nadmienić, iż nasza drużyna bardzo dobrze zaprezentowała się nie tylko piłkarsko ale i „wizualnie”. Dzięki hojności sponsora mogliśmy zakupić przed zawodami kurtki przeciwdeszczowe, kominy i rękawiczki piłkarskie, które niewątpliwie przydały się podczas rozgrywania spotkań w deszczowej i wietrznej aurze boiska Orlik w Białej Piskiej.

Wyniki poszczególnych spotkań
Janowiec Kościelny – Biała Piska 3:0
Biała Piska – Wielbark 6:0
Janowiec Kościelny – Wielbark 12:0

Tabela końcowa:
1. Janowiec Kościelny 9 pkt. 18:0
2. Biała Piska 6 pkt. 9:3
3. Wielbark 3 pkt. 3:18
4. Mrągowo 0 pkt. 0:9

W środę, 18 listopada, na zaproszenie Zespołu Szkół nr. 2 w Mławie, nasza drużyna rozegra mecz towarzyski ze swoimi starszymi koleżankami. Jest to kolejny etap przygotowań zespołu do obrony tytułu mistrzowskiego Halowej Kobiecej Piłki Nożnej Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Rafał PyraPochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: PASJA

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages