Piątek, 17 sierpnia 2018. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Gimnazjum z Janowca Kościelnego mistrzem powiatu nidzickiego w piłce nożnej

2015-11-02 12:00:00 (ost. akt: 2015-11-02 12:31:25)

Autor zdjęcia: Rafał Pyra

Janowieckie gimnazjum, w roku szkolnym 2015/2016, zostało najlepsze w rozgrywkach piłki nożnej Szkolnego Związku Sportowego w powiecie nidzickim. Do tego faktu przyczyniła się wcześniejsza wygrana w finale powiatowym zespołu dziewcząt, oraz ubiegłotygodniowy sukces drużyny naszych chłopców. W związku z powyższym, nasze zawodniczki w finale rejonu zagrają 04 lipca w Białej Piskiej, natomiast chłopcy, 13 listopada, będą gospodarzami tychże rozgrywek.

Finał powiatu nidzickiego kategorii chłopców gimnazjum odbył się 27 października, na Orliku w Janowcu Kościelnym. Do zawodów o miano najlepszego zespołu przystąpiła drużyna z Kozłowa, oraz wyłoniony w drodze eliminacji gminnych, zespół ze szkoły nr 1 w Nidzicy.
W drodze losowania ustalono kolejność spotkań, według którego pierwszy mecz rozegrali chłopcy z Kozłowa i Nidzicy. Spotkanie to było zaciętym widowiskiem, jednak zdobyte przez zawodników nidzickiej jedynki dwie bramki, podcięły skrzydła ambitnie grającemu zespołowi z Kozłowa. Gdy wydawało się, że mecz kontrolują piłkarze Marcina Kosobuckiego, kontaktowy gol spowodował, iż mecz ten nabrał większego kolorytu.. Raz po raz bramkę swojego przeciwnika atakowali chłopcy z Kozłowa, stwarzając coraz groźniejsze sytuacje podbramkowe. Niestety, w ostatnich minutach spotkania, aż trzech zawodników z Kozłowa, za niesportowe zachowanie, otrzymało kary minutowe. Grając w znacznej przewadze nidziczanie , zdobywają trzecią bramkę, ustalając tym samym wynik spotkania.

W drugim meczu stanęły naprzeciw siebie drużyny z Janowca Kościelnego i Nidzicy. Nasz zespół bardzo dobrze rozpoczął te zawody, gdyż po dziesięciu minutach prowadził dwa do zera. W tym czasie kontrolowaliśmy przebieg spotkania, jednak chwila niefrasobliwości pod koniec pierwszej połowy spowodowała utratę bramki. W drugiej części gra wyrównała się, jednak rezultat długo nie ulegał zmianie. W końcowej części gry mieliśmy doskonałą okazje do rozstrzygnięcia tego meczu, jednak ofiarna interwencja bramkarza z Nidzicy spowodowała, że piłka, po sparowaniu, odbiła się od poprzeczki. To, że niewykorzystane sytuacje się mszczą wiedzą wszyscy, którzy związani są z futbolem. Gdy sędzia, Grzegorz Szczepkowski, oznajmił zawodnikom o doliczonej minucie gry, na strzał zdecydował się zawodnik gości. Piłka uderzona z rotacją, będąc w rękach naszego bramkarza, wyślizgnęła się i wpadła do bramki. Dla naszego zespołu w tym momencie był to mecz w którym nie zdobyliśmy jednego punktu, a niestety, straciliśmy dwa.

Przystępując do trzeciego spotkania wiedzieliśmy, że aby wygrać cały turniej musieliśmy pokonać zespół z Kozłowa różnicą przynajmniej trzech bramek. Szybko strzelone już na początku meczu dwa gole pozwoliły nam z optymizmem patrzeć na wynik końcowy, jednak kontaktowa bramka dla zespołu kozłowskiego przez chwilę nas usztywniła. Po kilku minutach zespół z Janowca rozkręcił się na dobre i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 8 do 1. Po zmianie stron, wykorzystując wszystkie zmiany zawodników, chłopcy zdobyli kolejne pięć bramek i nie tracąc żadnej, osiągnęli wynik 13:1. Gdy arbiter zawodów po raz ostatni sięgnął po gwizdek, mogliśmy cieszyć się z awansu do finałów rejonu , w których to będziemy gospodarzem rozgrywek.

Wyniki poszczególnych spotkań:
Gimnazjum Kozłowo – Gimnazjum ZS nr 1 Nidzica 1:3
Gimnazjum ZS nr 1 Nidzica – Gimnazjum Janowiec Kościelny 2:2
Gimnazjum Janowiec Kościelny – Gimnazjum Kozłowo 13:1

Tabela końcowa:
1. Gimnazjum Janowiec Kościelny 4 pkt. 15:3
2. Gimnazjum ZS nr 1 Nidzica 4 pkt. 5:3
3. Gimnazjum Kozłowo 0 pkt. 2:16

Zespół wystąpił w składzie: Jakub Moszczyński, Kamil Skaliński, Patryk Szczepkowski, Patryk Szempliński, Łukasz Żabiński, Sebastian Szczepkowski, Mateusz Piotrowski, Kacper Walendziak, Filip Dzięgielewski, Adam Kopczyński. Trener zespołu Rafał Pyra.

Rafał Pyra


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij 
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: PASJA

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages