Dziewczyny z Janowca ponownie najlepszym zespołem powiatu nidzickiego

2015-10-12 11:35:00(ost. akt: 2015-10-12 13:30:15)

Autor zdjęcia: Rafał Pyra

W środę, 7 października, odbył się powiatowy finał turnieju piłki nożnej dziewcząt, organizowany pod patronatem Szkolnego Związku Sportowego. Gospodarzem rozgrywek był zespół z Janowca Kościelnego. Nasza drużyna po pokonaniu swoich koleżanek z Kozłowa awansowała do finałów rejonowych, które odbędą się jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej w Piszu.
Do rywalizacji o tytuł najlepszego zespołu w powiecie nidzickim przystąpiły tylko dwie drużyny – Gimnazjum Kozłowo oraz Gimnazjum Janowiec Kościelny. Mecz rozegrano na Orliku w wymiarze czasowym 2x20 minut. Od początku inicjatywę przejęły dziewczyny z naszego zespołu, które do przerwy prowadziły już czterema bramkami. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W dalszym ciągu zespołem atakującym były piłkarki z Janowca, które wykorzystywały każdą nadarzająca się okazję do podwyższenia rezultatu. Po ostatnim gwizdku sędziego licznik zdobytych bramek naszej drużyny zatrzymał się na dziewięciu. Zawodniczki z Kozłowa, które zdobyły honorową bramkę, ustaliły wynik spotkania na 9:1.

Gimnazjum Janowiec Kościelny – Gimnazjum Kozłowo 9:1.
Bramki dla Janowca Kościelnego zdobywały: Weronika Iwanowska (8), Beata Łączyńska (1).

Zespół wystąpił w składzie: Katarzyna Kołacz, Milena Malinowska, Zuzanna Rakoczy, Kinga Korczak, Beata Łączyńska, Weronika Iwanowska, Magdalena Szczepkowska, Ewa Kwiatkowska, Klaudia Męzińska. Trener drużyny: Rafał Pyra.

Dziewczyny w tym roku szkolnym odnotowały już drugie turniejowe zwycięstwo i z wiarą w końcowy sukces wybiorą się na finały rejonu, aby w dalszym ciągu rozwijać swoje „wspólne pasje, które niewątpliwie są magnesem przyjaźni”.

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: PASJA