Nie ma mocnych na lidera. Juniorzy Orła Janowiec wygrywają mecz za meczem

2015-09-21 14:47:35(ost. akt: 2015-09-21 17:18:42)

Autor zdjęcia: LKS Orzeł Janowiec Kościelny

W sobotę (19 września) w meczu 5 kolejki piłkarskiej ligi Wojewódzkiej Juniorów gr.2 Podopieczni Bogusia Moszczyńskiego Juniorzy Orła Janowiec Kościelny wygrali na własnym stadionie z MKS Jeziorany 4:1 (3:1)
Podopieczni Bogusia Moszczyńskiego Juniorzy Orła Janowiec Kościelny idą jak burza w tegorocznych rozgrywkach. Kolejny mecz i kolejne zwycięstwo tego zespołu.

Przypomnijmy Juniorzy Orła w dotychczas rozegranych spotkaniach pokonali kolejno Iskrę Narzym 2:1, GKS Bartążek 7:1, GKS Stawigudę 10:1, Start Nidzica 2:1 i w sobotę MKS Jeziorany 4:1

Sobotnie spotkanie z MKS Jeziorany od początku toczyło się pod dyktando gospodarzy młodych piłkarzy Orła Janowiec. W zespole gospodarzy zabrakło dzisiaj Piotra Kurzaca oraz Patryka Sotel który dzielnie pomagał trenerowi z ławki rezerwowych. Pierwsza ofensywna akcja Orła braci Łaszczych z Adrianem Skalińskim i Artur Szczepkowski minimalnie nie dochodzi do zagranej od kolegów piłki.

Pierwszy gol w tym spotkaniu pada w 13 min. Na strzał z 20 m. zdecydował się Łukasz Łaszczych i piłka po rykoszecie od rywala wpada do bramki gości. Orzeł prowadzi 1:0 i nie zwalnia tempa gry. Bezrobotny jest w tym czasie golkiper Orła Kamil Skaliński. Orzeł po raz kolejny przeprowadza groźną akcję ofensywną. Na lewym skrzydle Krystian Lejk zagrywa piłkę wzdłuż linii bocznej do Marka Sadowskiego. Niestety obrońcy Jezioran odebrali piłkę naszemu zawodnikowi.

33 min. i kolejny gol dla Orła. Błąd obrońcy gości podającego piłkę do własnego bramkarza. Zagranie te przecina Artur Szczepkowski i sytuację sam na sam z bramkarzem gości pewnie wykorzystał. Orzeł nie zwalnia tempa gry. Sześć minut później i jest już 3:0 dla naszego zespołu. Patryk Szczepkowski dośrodkowuje piłkę z rzutu rożnego w pole karne a tu ładnym ,,szczupakiem'' popisuje się Adrian Skaliński.

W końcowych minutach I połowy goście po nielicznej akcji swojego zespołu zdobywają honorową bramkę z rzutu karnego. Orzeł prowadził zasłużenie do przerwy 3:1.

Po zmianie stron gospodarze nie zwalniają tempa. Kolejne akcje ofensywne suną na bramkę Jezioran. Artur Szczepkowski oddaje groźne uderzenie, lecz golkiper gości nie daje się zaskoczyć. W 65 min. gospodarze zdobywają kolejnego gola ustalając tym samym rezultat spotkania na 4:1 dla Orła. Obrońca Jezioran zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym i ,,jedenastkę" co prawda na dwa tempa ale skutecznie wykorzystał Adrian Skaliński.

Goście groźnie kontratakowali i po jednym z nich swoim kunsztem bramkarskim wykazał się Kamil Skalińskim, ratując swój zespół przed utratą drugiego gola. Trener Orła przeprowadza zmiany w swoim zespole z boiska schodzą Bartek Łaszczych i Marek Sadowski a w nich miejsce wchodzą Piotrek Chmielewski i Filip Wróblewski. Orzeł dalej napiera dążąc do zdobycia kolejnych goli. Świetną okazję marnuje Mateusz Bączkiewicz.

Juniorzy Orła Janowiec Kościelny wygrali ten mecz 4:1 i po pięciu kolejkach są samodzielnym liderem z kompletem punktów. Za tydzień Orzeł wyjeżdża na mecz do Ornety z wiceliderem tabeli Błękitnymi. Mamy nadzieję że z taką formą i dyspozycją powinni poradzić sobie i z tym rywalem czego podopiecznym Bogusia Moszczyńskiego serdecznie życzymy.

LKS Orzeł Janowiec Kościelny: Kamil Skaliński, Krystian Lejk, Patryk Szczepkowski, Mateusz Bączkiewicz, Jarosław Kołacz, Łukasz Łaszczych, Marek Sadowski, Adrian Skaliński, Artur Szczepkowski, Rafał Kopczyński oraz Piotr Chmielewski, Filip Wróblewski, Adam Kopczyński, Maciej Rudziński