Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Materia baterii w SP w Waśniewie-Grabowie

2015-06-27 11:30:00 (ost. akt: 2015-06-26 21:25:36)

Autor zdjęcia: SP w Waśniewie-Grabowie

Od marca do czerwca, podczas trwania kampanii zebraliśmy w szkole 65 kilogramów zużytych baterii, rekordzista - Wiktor Rembowski przyniósł ich 30 kg.

Materia Baterii to konkurs na kampanię edukacyjno-promocyjną dotyczącą odpowiedzialnego postępowania z bateriami i akumulatorami. Organizatorem akcji jest Fundacja Partnerstwo dla Środowiska z Krakowa. W naszej szkole realizatorami zadań w ramach konkursu były klasy II i III pod opieką wychowawczyń.

Projekt składał się z czterech etapów. Po przeprowadzeniu audytu wstępnego opracowaliśmy Kodeks postępowania z bateriami. Następnie przystąpiliśmy do realizacji kolejnych zadań m.in.: lekcja dotycząca baterii, wywiad z przedstawicielem samorządu, plakaty o bateriach, gra planszowa. Poszczególne działania były warunkiem otrzymania kolejnych odznak. Zdobyliśmy wszystkie z możliwych, czyli: EkoEkspert, EkoBadacz, EkoInspektor i EkoPromotor.

Podczas trwania kampanii zorganizowaliśmy też zbiórkę zużytych baterii. Rekordzistą, a zarazem zwycięzcą w szkolnym konkursie został Wiktor Rembowski, który zebrał 30 kg. Utworzyliśmy też nowe miejsca zbiórki w sklepach w Nowej Wsi Wielkiej, Zaborowie i Szczepkowie Borowym.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages