Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

W Szczepkowie Zalesiu powstał plac zabaw

2015-05-26 18:00:58 (ost. akt: 2015-05-26 18:13:02)

Autor zdjęcia: Samorządowy Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Janowcu Kościelnym

Otwarto kolejny plac zabaw w Gminie Janowiec Kościelny.

Całkowity koszt projektu wyniósł 56 869,57 zł, z czego dofinansowanie 41.532,74 zł. Projekt przewidywał również nieodpłatne świadczenie prac przez mieszkańców.

Sołtys Pani Magdalena Moszczyńska wzorcowo zorganizowała wszelkie prace, angażując wielu mieszkańców, którzy poświęcając czas, czasami do późnych godzin wieczornych, wkładali mnóstwo wysiłku aby prace wykonać.

Zakres prac w Szczepkowie Zalesiu w ramach projektu wyniósł 21.820,55 zł netto. Poza projektem Gmina współfinansowała zakup akcesoriów do ogrodzenia, które również mieszkańcy wykonali we własnym zakresie. Godne podkreślenia jest również fakt, że tak pięknie zagospodarowany plac nie powstałby gdyby nie teren o pow. 1334 m2 .,użyczony nieodpłatnie przez sołtys i Zdzisława Wiśniewskiego.

Plac rekreacyjny w Szczepkowie Zalesiu wyposażono w: altankę, piaskownicę, huśtawkę, 3 komplety składające się z ławek i stołu drewnianego, zjeżdżalnię z zabudową, „mini domek”, huśtawkę-równoważnię, wykonano boisko do gry w piłkę nożną, które wyposażono w bramki i siatkę.

Gospodynią uroczystości była oczywiście Sołtys Magda Moszczyńska, która gorąco powitała mieszkańców, wśród których najwięcej było uradowanych dzieci. Przybyli także zaproszeni goście. Poświęcenia terenu rekreacyjnego i urządzeń rekreacyjnych dokonał Ksiądz Proboszcz Jacek Lubiński. Aktu otwarcia - przecięcia wstęgi dokonali: Wójt Bożena Grochala, Sekretarz Zofia Wielgus, Ks. Proboszcz Jacek Lubiński, Sołtys Magdalena Moszczyńska i radna Rady Gminy Jadwiga Wrzeszczyńska.

Po ceremonii były okrzyki radości dzieci, wybuchy konfetti, kwiaty i podziękowania za pomoc w realizacji zadania, płynące z ust Pani Sołtys.

Wójt w swoim wystąpieniu wyraziła podziw i uznanie dla zaangażowania mieszkańców. Dziękowała za wszelkie prace wykonane nieodpłatnie, a w nagrodę przekazała mieszkańcom akcesoria do gry w koszykówkę. Podkreśliła, że powstałe miejsce rekreacyjne z pewnością przyczyni się do jeszcze silniejszej więzi mieszkańców.

Po części oficjalnej Sołtys zaprosiła wszystkich na grilla. Dzieci z radością grały w piłkę nożną na nowym boisku, a i wśród dorosłych nie brakowało chętnych do strzałów z pola karnego.

Płynący zapach pieczonych kiełbasek i karkówki przyciągał i zachęcał do konsumpcji. Miła atmosfera, zadowoleni mieszkańcy, okrzyki radości dzieci, to najlepszy dowód, że takie miejsca są potrzebne. Oprócz możliwości zabaw, gier, rozgrywek sportowo-rekreacyjnych na świeżym powietrzu wzmacniają się procesy integracyjne, następuje poprawa jakości życia na obszarze wiejskim. I taki właśnie był cel projektu.


B.W.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: soksir

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ola #1742157 | 159.205.*.* 27 maj 2015 11:06

  Czy Gmina Janowiec Kościelny nie posiada własnych gruntów do postawienia placu zabaw?? To jest prywatny plac zabaw Pani mm na jej gruntach daleko od wioski gdzieś na koloni Szczepkowa Zalesia

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. megi #1741692 | 88.156.*.* 26 maj 2015 19:29

  Pan, Wójt i Pleban! Tak tam w tych stronach Janowieckich jest typowy ciemnogród! Aż śmiać się chce.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages