Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Na(S)za Duma Warmii – Stomil Olsztyn !

2015-05-19 11:47:55 (ost. akt: 2015-05-20 10:39:19)

Autor zdjęcia: Rafał Pyra

W niedzielny poranek grupa janowieckiej młodzieży realizująca projekt „Kibicuj z klasą” wyruszyła w trasę. Tym razem kierunkiem przez nas obranym została Ostróda. Chcieliśmy stać się dwunastym zawodnikiem zespołu Dumy Warmii, w spotkaniu z GKS-em Katowice i wydaję się nam, że tego dokonaliśmy.

Drugi raz mogliśmy zobaczyć spotkanie, w którym bierze udział GKS Katowice. Blisko rok temu, na obiekcie w Olsztynie, byliśmy świadkami wygranej naszego zespołu 3:1, liczyliśmy więc, że i tym razem przyniesiemy szczęście piłkarzom olsztyńskiego klubu. Wyjazd ten wzbudził wśród uczniów naszej szkoły ogromne zainteresowanie. Zapisy trwały niespełna 10 minut, po czym została utworzona lista rezerwowa. Chętnych do wyjazdu na ten mecz było dwa razy więcej.

Do Ostródy przyjechała również spora, 500 osobowa, grupa kibiców z Katowic, która zaprezentowała efektowną oprawę podświetloną racami. Wyglądało to bardzo okazale, niemniej kibice ze Śląska byli prawie całe spotkanie zagłuszani przez chóralne śpiewy biało-niebieskich fanatyków. Doping z minuty na minutę przybierał na sile. Grupa „Kibicuj z klasą” nie oszczędzała gardeł, szybko ucząc się nowych pieśni Stomilowców. Przy chóralnym: „Stomilu Nasz, wygraj ten mecz, my nie od dziś dopingujemy cię…”, piłkarze naszej drużyny, w 74 minucie, wyprowadzili udany kontratak, zakończony zdobyciem, jak się później okazało jedynej, zwycięskiej, bramki.

Stojąc na sektorze czuliśmy się wszyscy częścią zespołu, częścią tych trybun, można było poczuć wspólną radość wszystkich kibiców, obcy sobie ludzie stali się znajomymi, radośnie wymachując szalikami. „Wspólne pasje magnesem przyjaźni” to nie tylko pusty slogan na naszej fladze. To było widoczne, każdy z nas mógł to odczuć, znajdując się pośród innych kibiców olsztyńskiego zespołu. Warto przeżyć takie emocje! Na zakończenie piłkarze podziękowali nam za doping, podchodząc do nas, „przybijając piątki” z każdym z osobna. Kolejny już raz klub piłkarski Stomil Olsztyn wsparł projekt „Kibicuj z klasą” fundując naszej grupie bezpłatne wejściówki, za co serdecznie dziękujemy.

Projekt „Kibicuj z klasą” w dalszym ciągu będzie organizował wyjazdy na spotkania ligowe w całej Polsce, niemniej każdy z uczestników wie, że „płynie w nim biało niebieska krew” i tak jak śpiewają fanatycy: „Jedna nazwa, jeden klub, Stomil Olsztyn, aż po grób” – będziemy kibicami olsztyńskiego zespołu na zawsze!

Z kibicowskim pozdrowieniem
Rafał Pyra

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: PASJA

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages