Orzeł wygrywa pod Grunwaldem z ...Grunwaldem

2015-05-09 20:11:47(ost. akt: 2015-05-09 20:22:44)

W sobotę (9 maja) w meczu 24 kolejki piłkarskiej V ligi gr.2 Orzeł Janowiec Kościelny grający na wyjeździe wysoko wygrał z Grunwaldem Gierzwałd 5:0 (4:0)
Podopieczni Waldemara Pyrackiego piłkarze Orła Janowiec Kościelny walczący o drugą lokatę w lidze premiowaną awansem do IV ligi wygrali bitwę pod Grunwaldem z ...Grunwaldem Gierzwałd aż 5:0.

Grunwald Gierzwałd to ostatni zespół w ligowej tabeli V ligi gr.2 oprócz wcześniej wycofanych z rozgrywek Olimpii II Elbląg i Zalewu Frombork.

Orzeł Janowiec Kościelny walczący ambitnie o IV ligę przed spotkaniem był faworytem i nie zawiódł. Sobotnie spotkanie na boisku we Frygnowie z Grunwaldem Gierzwałd było jednostronnym widowiskiem. Goście z Janowca wiedzący o co grają od pierwszego gwizdka sędziego dominowali na boisku.

Na prowadzenie Orła wyprowadził już w 8 min. kapitan zespołu Paweł Szypulski. Podwyższył kilka minut później Przemek Małecki. Przed przerwą ładnym uderzeniem popisuje się Kuba Rogowski. Do przerwy Orzeł prowadził już 4:0 po jeszcze jednym zdobytym golu, tym razem samobójczym zawodnika Grunwaldu.

Po zmianie stron Orzeł gra swoje. Okazji do podwyższenie wyniku nie wykorzystali Bartek Szczypiński, Adam Wąsowski i Paweł Szypulski. W 70 min. końcowy rezultat na 5:0 dla Orła ustala Grzesiu Mróz.

Orzeł Janowiec wygrał dzisiejszy mecz z Grunwaldem Gierzwałd 5:0. Był zespołem zdecydowanie przewyższającym gospodarzy i wygrał zasłużenie. Grunwald mimo ambitnej gry nie wiele miał do powiedzenia w tym meczu i wysoko przegrał te spotkanie

Grunwald Gierzwałd - Orzeł Janowiec Kościelny 0:5 (0:4)
0:1 Paweł Szypulski (8'), 0:2 Przemysław Małecki (13'), 0:3 Jakub Rogowski (25'), 0:4 samobójczy (40'), 0:5 Grzegorz Mróz (70')