Niedziela, 23 września 2018. Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

Dziewczyny z Janowca Kościelnego mistrzyniami województwa warmińsko-mazurskiego!

2015-04-03 11:35:26 (ost. akt: 2015-04-03 17:57:13)

Autor zdjęcia: Rafał Pyra

Tegoroczna edycja turnieju organizowanego przez WM LZS w halowej piłce nożnej kobiet przejdzie niewątpliwie do historii największych osiągnięć sportowych zespołu dziewcząt z Janowca Kościelnego. Drużyna nie tylko reprezentując swoją gminę, ale cały powiat nidzicki, na finale w Wydminach, zdobyła pierwsze miejsce i tytuł Mistrzyń Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Halowej Piłce Nożnej Kobiet sezonu 2014/2015.

Finał tych rozgrywek odbył się w odległych Wydminach, powiat giżycki. Drużyna z Janowca Kościelnego zakwalifikowała się do niego po wcześniejszym wygraniu rundy półfinałowej w Iłowie, w której to wygrywając wszystkie swoje mecze, jako zespół niepokonany, awansował do finału.
Zespół wyruszył w daleką podróż w niedzielę, 29 marca o 6.30 sprzed szkoły i po blisko czterogodzinnej podróży dotarł na salę sportową, na którą stawiły się również zespoły z Biskupca, Durąga, Prątnicy, Burkatu, oraz Wydmin.
Grano systemem „Każdy z każdym” 12 minutowe spotkania. Nasz zespół zaczął turniej od meczu z Durągiem. Jako pierwsi zdobyliśmy bramkę, na co dość szybko odpowiedział golem nasz przeciwnik, doprowadzając do remisu. Dwadzieścia sekund przed końcem, będąc blisko linii środkowej, silnym strzałem gola zdobyła Patrycja Bem, wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie i ustalając wynik końcowy.

Kolejnym naszym przeciwnikiem była drużyna z Prątnicy. Mecz ten toczony był pod nasze dyktando i bez większych problemów wygraliśmy 3 do 0. W trzecim spotkaniu stanęliśmy naprzeciw zespołowi z Wydmin. Tę drużynę poznaliśmy już w styczniu, na turnieju w Ostródzie, gdzie zwyciężyliśmy 3:1. Zgodnie z założeniami, odnieśliśmy kolejne zwycięstwo, tym razem 2:0. Po tym spotkaniu zdaliśmy sobie sprawę, że już wywalczyliśmy podium, a w tym momencie kolor medalu zależy od postawy, jaką zaprezentujemy w dwóch ostatnich meczach.

W następnej kolejności przyszło nam rywalizować z zespołem z Biskupca. To drużyna, której szeregi zasilają zawodniczki Stomilu Olsztyn, zespół bardzo utytułowany, doświadczony. W roku ubiegłym zajął on drugie miejsce na tych finałach, natomiast dwa lata temu był mistrzem wojewódzkim tychże rozgrywek. To był dla nas najważniejszy mecz w turnieju. Spotkanie było bardzo widowiskowe, dziewczyny walczyły z przeogromną determinacją, w myśl naszego zespołowego okrzyku „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!”.

Zaprezentowaliśmy prawdziwy pokaz umiejętności gry zespołowej, asekuracji, poświęcenia. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1 i wówczas, po analizie dotychczasowych wyników, wiedzieliśmy, że ostatni mecz będzie decydował o tym, czy zdobędziemy złoto. Drużyna Burkatu, z którą walczyliśmy w ostatnim spotkaniu, to zespół bardzo dobrze nam znany, finalistki ubiegłorocznego turnieju krajowego z Coca Coli, oraz obrończynie tytułu WM LZS 2014 na hali.

Do pełni szczęścia wystarczył nam remis i takim też wynikiem zakończyło się to spotkanie. Prowadząc 1:0, mieliśmy kilka doskonałych okazji do powiększenia przewagi, jednak na posterunku bramki drużyny przeciwnej bardzo dobrze broniła zawodniczka Burkatu, wybrana później bramkarzem turnieju. Po końcowym gwizdku sędziego ogarną nas szał radości, ponieważ wiedzieliśmy już, że to nasz zespół, drużyna z Janowca Kościelnego, zdobył tytuł Mistrza Województwa WM w Halowej Piłce Nożnej Kobiet 2015.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż nasze zawodniczki były najmłodszymi spośród wszystkich uczestniczek biorących udział w finale. Każda z drużyn występowała mając w składzie większość pełnoletnich piłkarek.

Najlepszą zawodniczką turnieju finałowego uznano Weronikę Iwanowską, która otrzymała dodatkowo tytuł króla strzelców, strzelając sześć bramek. Piłkarce z Janowca Kościelnego wręczono pamiątkową statuetkę, oraz nagrody rzeczowe, natomiast cała nasza drużyna została uhonorowana medalami, oraz okazałym pucharem.

Wyniki poszczególnych spotkań:
1. Burkat – Biskupiec 1:0
2. Durąg – Prątnica 2:0
3. Wydminy – Burkat 0:3
4. Janowiec – Durąg 2:1
5. Wydminy – Biskupiec 0:2
6. Janowiec – Prątnica 3:0
7. Durąg – Biskupiec 1:3
8. Wydminy – Janowiec 0:2
9. Prątnica – Burkat 0:1
10. Durąg – Wydminy 5:1
11. Biskupiec – Janowiec 1:1
12. Burkat – Ostróda 1:1
13. Biskupiec – Prątnica 1:0
14. Burkat – Janowiec 1:1
15. Prątnica – Wydminy 1:1

Tabela końcowa:
1. Janowiec Kościelny 11 pkt. 9:3

2. Orlik Burkat – Gmina Działdowo 11 pkt. 7:2
3. Warmia Biskupiec 10 pkt. 7:3
4. Durąg – Gmina Ostróda 7 pkt. 7:5
5. LZS Prątnica – Gmina Lubawa 1 pkt. 1:8
6. Futbolistki ZSO Wydminy 1 pkt. 2:13

Mistrzowski zespół wystąpił w składzie: Katarzyna Kołacz, Patrycja Bem, Małgorzata Szypulska, Zuzanna Rakoczy, Milena Malinowska, Dominika Szypulska, Beata Łączyńska, Weronika Iwanowska, Patrycja Rybacka.

Po zakończonej rywalizacji organizator zaprosił wszystkie zespoły uczestniczące w finale na obiad, po którym udaliśmy się w drogę powrotną. Do domów dotarliśmy o godzinie 21.30, zmęczeni, pełni wrażeń, ale przede wszystkim dumni z osiągniętego wyniku.

Ciężkie treningi jakie realizujemy wspólnie z zespołem, zarówno na sali gimnastycznej, jak również Orliku, zaprocentowały. Wielkie brawa należą się całej drużynie, która w tym roku szkolnym wygrała dotychczas sześć turniejów, natomiast jeden zakończyła na miejscu drugim.

Zespół zwyciężał szesnastokrotnie, uzyskując pięć remisów, ani razu nie doznając porażki. Dla dziewczyn należą się ogromne brawa za poświęcanie czasu wolnego, który wykorzystują, aby doskonalić swoje umiejętności w grze. Jest to wielki sukces drużyny, jednocześnie dobry prognostyk przed tegorocznym turniejem Coca Cola Cup.

Jeszcze raz - jesteśmy Mistrzami Województwa Halowej Piłki Nożnej Kobiet 2015!

Trener zespołu – Rafał Pyra
Polub nas na Facebooku:

Źródło: PASJA

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages