Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Biegi przełajowe w Kurzętniku

2015-03-10 09:00:21 (ost. akt: 2015-03-11 15:02:45)

Autor zdjęcia: Rafał Pyra

8 marca, uczniowie z Janowca Kościelnego wzięli udział w Ogólnopolskich Biegach Przełajowych, na których to uzyskali dobre wyniki. Spośród wielu startujących zawodników w różnych kategoriach wiekowych, większość reprezentantów zajęła miejsca w pierwszej dziesiątce zawodów.

Pogoda dopisała biegaczom, którzy przyjechali do Kurzętnika z wielu miejscowości Polski.
Trasy biegu były wymagające dla wszystkich uczestników, ale słoneczna pogoda i przepiękne umiejscowienie zawodów rekompensowało trud rywalizacji.

Drużynę z Janowca Kościelnego reprezentowali : Patryk Szempliński (ubiegłoroczny zwycięzca biegu na 1000 m), Radosław Nowakowski, Mateusz Piotrowski, Jakub Żabiński, Jakub Gratunik, Zuzanna Rakoczy, Katarzyna Nowakowska i Weronika Iwanowska.

Spośród chłopców najlepszy wynik osiągnął Jakub Żabiński, który w biegu na 600 metrów dobiegł szósty na metę zawodów. Patryk Szempliński zajął siódmą lokatę, Jakub Gratunik dziewiątą, a Mateusz Piotrowski był dziesiąty, we wspólnym biegu na 1500 metrów.
Radosław Nowakowski przekroczył linię mety jako dziesiąty w biegu rocznika 1998-1999.

Wyniki dziewcząt: Katarzyna Nowakowska była siódma w biegu na 600 metrów, Zuzanna Rakoczy 22 na dystansie 1000 metrów, natomiast Weronika Iwanowska, ze względu na skręcenie kostki, nie ukończyła swojego biegu (schodząc z trasy w połowie dystansu była liderem).

Biorąc pod uwagę ilość zawodników startujących w każdej kategorii wiekowej (od 35 do 50 zawodników), wyniki reprezentantów z Janowca Kościelnego nie przyniosły ujmy szkole.

Sześcioro reprezentantów punktowało do ogólnej klasyfikacji biegów, które będą wliczone do rywalizacji Gmin WMZ LZS.

Opiekunami zawodników byli Jacek Górny oraz Rafał Pyra
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages