Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Dziewczęta z Janowca Kościelnego wygrały turniej w Ostródzie

2015-02-02 10:57:02 (ost. akt: 2015-02-02 11:13:53)

Autor zdjęcia: Rafał Pyra

30 stycznia, w Ostródzkim Centrum Sportu i Rekreacji, został rozegrany halowy turniej piłki nożnej, w którym udział wzięły zespoły z Wydmin, Burkatu, Janowca Kościelnego oraz gospodarze turnieju, Gimnazjum nr 2 w Ostródzie. Najlepszym zespołem okazała się drużyna z Janowca Kościelnego, która już drugi raz w tym roku, stanęła na najwyższym podium zawodów.

Przeciwnikami naszej drużyny były zespoły, z tzw. górnej półki. Wszystkie drużyny, to zeszłoroczni finaliści finału wojewódzkiego Coca Cola Cup, w którym to najlepszym zespołem z Warmii i Mazur została drużyna z Burkatu, dodatkowo Wydminy awansowały w tegorocznej V edycji Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska do finału krajowego, będąc najlepszym zespołem naszego województwa, natomiast Gimnazjum nr 2 z Ostródy został zwycięzcą IV wojewódzkiego turnieju Piłki Nożnej Halowej organizowanego w grudniu przez Szkolny Związek Sportowy w Nowym Mieście Lubawskim.

Posiadając te informacje wiedzieliśmy, że o uzyskanie dobrego wyniku na tym turnieju będzie niezmiernie ciężko. Dodatkowo, z racji tego, iż termin rozgrywek ustalony został na czas ferii, nie pojechaliśmy na nie w optymalnym zestawieniu. Zabrakło trzech zawodniczek, które to wyjechały odpoczywać poza powiat nidzicki. Była to jednak doskonała okazja do sprawdzenia umiejętności pozostałych piłkarek, które do tej pory mniej grały w tego typu zawodach.

Spotkania rozgrywano systemem każdy z każdym, 2 x 10 minut. W pierwszym meczu zremisowaliśmy z Gimnazjum nr 2 0:0, chociaż sytuacji do zdobycia bramek było mnóstwo, zarówno dla jednego, jak i drugiego zespołu.

W drugim spotkaniu pierwsi zdobyliśmy bramkę, i gdy wydawało się , że zdobędziemy 3 punkty, drużyna z Burkatu, na trzy minuty przed końcem, doprowadziła do wyrównania. Kolejny remis, tym razem 1:1.

Ostatnie nasze spotkanie rozpoczęło się nie tak jakbyśmy sobie życzyli. Straciliśmy szybko bramkę, zespół z Wydmin grał bardzo agresywnie, i do przerwy, poobijani, musieliśmy uznać wyższość swoich rywalek.

Po przerwie dziewczęta z Janowca swoją grą udowodniły jednak, że potrafią wygrywać z najlepszymi. Bardzo szybko zdobyte dwie braki podcięły skrzydła naszym przeciwniczkom, a pod koniec spotkania zdobywając trzecią bramkę, ustalamy wynik na 3:1.

Ostatni mecz to rywalizacja zespołów z Ostródy i Burkatu. Klasyfikacja końcowa do tego momentu była cały czas sprawą otwartą. Zespół z Burkatu do przerwy prowadził 2:0 i potrzebował tylko jednej bramki do tego, aby wygrać całe zawody. Po przerwie nie udało się tego dokonać dziewczynom z powiatu działdowskiego, tym samym zajęły one drugie miejsce, a my mogliśmy się cieszyć, wygrywając ten turniej.

Królem strzelców całych zawodów została Weronika Iwanowska, która zdobyła wszystkie bramki dla naszego zespołu, a najlepszą zawodniczką naszej drużyny wybrano Małgorzatę Szypulską.

Dziewczynki otrzymały drobne upominki od organizatorów, a zespół dyplom oraz puchar.

Wyniki spotkań:
Gimnazjum Janowiec Kościelny – Gimnazjum nr 2 Ostróda 0:0
Gimnazjum Wydminy – Gimnazjum Burkat 0:0
Gimnazjum nr 2 Ostróda – Gimnazjum Wydminy 0:0
Gimnazjum Janowiec Kościelny – Gimnazjum Burkat 1:1
Gimnazjum Wydminy – Gimnazjum Janowiec Kościelny 1:3
Gimnazjum Burkat – Gimnazjum nr 2 Ostróda 2:0

Klasyfikacja końcowa
1. Gimnazjum Janowiec Kościelny 5 pkt. 4:2
2. Gimnazjum Burkat 5 pkt. 3:1
3. Gimnazjum Wydminy 2 pkt. 1:3
4. Gimnazjum nr 2 Ostróda 2 pkt. 0:2

Zespół z Janowca Kościelnego wystąpił w składzie: Zuzanna Rakoczy, Kinga Korczak, Milena Malinowska, Weronika Iwanowska, Katarzyna Kołacz, Małgorzata Szypulska, Dominika Szypulska, Joanna Moranko.
Opiekunem zespołu jest Rafał Pyra.


Polub nas na Facebooku:

Źródło: PASJA

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages