Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Złoty "Orlik Cup" dziewcząt z Janowca Kościelnego

2015-01-19 18:42:27 (ost. akt: 2015-01-19 18:49:20)

Autor zdjęcia: Rafał Pyra

Zgodnie z tym, co sobie założyliśmy w roku ubiegłym, w tegorocznej edycji turnieju piłki nożnej "Orlik Cup" rozgrywanym w Burkacie, mieliśmy podjąć walkę o zwycięstwo w całych zawodach. Nasz plan został zrealizowany w stu procentach, kiedy wygrywając pięć spotkań, uzyskując dwa remisy, nie doznając porażki, po całodniowej rywalizacji, odebraliśmy puchar oraz medale za zajęcie I miejsca w tym prestiżowym turnieju.

W sali sportowej Publicznego Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Burkacie, tym razem do rywalizacji przystąpiły zespoły z czterech powiatów: działdowskiego, mławskiego, ciechanowskiego, oraz nidzickiego. Reprezentantami tych regionów były zespoły z Burkatu, Dłutowa, Narzymia, Szydłowa, Wiśniewa, Ciechanowa, oraz Janowca Kościelnego.

Spotkania, które trwały 12 minut, rozgrywane były systemem „każdy z każdym”.

Wygrywając cały turniej, zawodniczki naszego zespołu zdobyły najwięcej bramek, dysponując najlepszą formacją ataku: Weronika Iwanowska, Beata Łączyńska, Klaudia i Kinga Korczak, jak również straciły najmniej, udowodniając, iż Kasia Kołacz na bramce, oraz Patrycja Bem, Gosia Szypulska, Zuzia Rakoczy potrafią ze sobą doskonale współpracować.

Najwszechstronniejszą zawodniczką naszej drużyny wybrano Patrycję Bem, statuetkę króla strzelców otrzymała Weronika Iwanowska, natomiast Kasia Kołacz, została pokonana w siedmiu spotkaniach tylko jeden raz, udowodniając, że jest pewnym punktem zespołu.

Zespół z Janowca Kościelnego przystąpił do turnieju w składzie: Katarzyna Kołacz, Patrycja Bem. Małgorzata Szypulska, Beata Łączyńska, Weronika Iwanowska, Zuzanna Rakoczy, Kinga Korczak, Klaudia Korczak. Należy jednak pamiętać, że w naszej drużynie występują jeszcze zawodniczki: Dominika Szypulska, Milena Malinowska, Magdalena Szczepkowska, Joanna Moranko i jest to sukces nas wszystkich, całej ekipy przychodzącej na zajęcia treningowe w każdy piątek tygodnia.

Wyniki uzyskiwane kolejno przez zespół z Janowca
1. Janowiec Kościelny – UKS Burkat II 2:0
2. Janowiec Kościelny – Ciechanów 3:0
3. Janowiec Kościelny – Szydłowo 0:0
4. Janowiec Kościelny – UKS Burkat 1:1
5. Janowiec Kościelny – Dłutowo 3:0
6. Janowiec Kościelny – Wiśniewo 2:0
7. Janowiec Kościelny – Narzym 6:0

Tabela końcowa XI Turnieju Noworocznego „Orlik Cup” w halowej piłce nożnej
1. Gimnazjum Janowiec Kościelny 17 pkt. bramki 17-1
2. UKS Szydłowo 15 pkt. bramki 10-3
3. Gimnazjum Dłutowo 12 pkt. bramki 7-14
4. UKS Burkat I 11 pkt. bramki 13-5
5. Gimnazjum nr 2 Ciechanów 8 pkt. bramki 8-8
6. UKS Iskra Narzym 7 pkt. bramki 3-17
7. UKS Wiśniewo 5 pkt. bramki 7-10
8. UKS Burkat II 3 pkt. bramki 2-11

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie. Była to, już kolejny raz, świetnie przygotowana impreza, która ma dużą renomę sportową, a możliwość udziału w niej jest w pewnym stopniu wykładnikiem wysokiego wyszkolenia zespołu, bowiem organizator UKS Orlik Burkat, za cel postawił sobie przede wszystkim wysoki poziom sportowy rozgrywek.

W najbliższym czasie, 30 stycznia, zespół dziewcząt z Janowca Kościelnego będzie mógł ponownie zaprezentować swoje umiejętności w halowym turnieju piłki nożnej. Tym razem, na zaproszenie organizatorów: Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, a także Zespołu Szkół nr 2 w Ostródzie jedziemy do tego miasta, zbierać kolejne, piłkarskie, doświadczenia.

Opiekunem zespołu jest Rafał Pyra.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: PASJA

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages