Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Świetna zabawa, bardzo dobry wynik - kolejne turniejowe doświadczenie piłkarzy SP Janowiec Kościelny

2014-12-18 09:17:53 (ost. akt: 2014-12-18 10:37:18)

Autor zdjęcia: Rafał Pyra

Młodzi zawodnicy z Janowca Kościelnego skorzystali z zaproszenia i wzięli udział w Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej rozgrywanym na hali widowiskowo-sportowej w Nidzicy. Po zajęciu pierwszego miejsca w swojej grupie, uzyskując tym samym awans do finału rozgrywek, ostatecznie zakończyli zawody na wysokim, drugim miejscu.

Pierwsza faza turnieju rozpoczęła się 11 grudnia od rundy eliminacyjnej, w której to 9 zespołów podzielono na trzy grupy:

Gr. I: UKS Dwójka I, SP Rączki, UKS Jedynka II;
Gr. II: UKS Jedynka I, ZS Kozłowo I, UKS Dwójka II;
Gr. III: SP Janowiec Kościelny, ZS Kozłowo II, UKS Dwójka III.

Zwycięskie zespoły utworzyły grupę finałową, której mecze rozegrano 16 grudnia na hali widowiskowo-sportowej, gdzie odbyły się V Mikołajkowe Zabawy Integracyjno-Sportowe pod hasłem "Z Mikołajem jest bezpiecznie zimą, latem, wiecznie".

Drużyna SP Janowiec Kościelny bardzo dobrze zaprezentowała się na tych zawodach. W pierwszym meczu chłopcy bardzo ambitnie walczyli z bardziej utytułowanym, doświadczonym zespołem UKS Dwójka Nidzica, jednak kolejny raz musieli uznać wyższość piłkarską swoich przeciwników. Mecz zakończył się naszą przegraną 1:4, mimo to, woli walki, ambicji oraz zaangażowania zawodnikom nie można było odmówić. Uhonorowane zostało to zdobyciem bramki, po ładnej akcji drużynowej chłopców z Janowca.

W drugim spotkaniu zmierzyliśmy się z UKS II Dwójka Nidzica. Tutaj bardzo szybko zdobyliśmy dwie bramki i kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Pod koniec meczu nasz przeciwnik zdobywa bramkę kontaktową, ale na stratę kolejnych obrońcy SP Janowiec do końca spotkania już nie pozwolili. Konfrontacja kończy się naszą wygraną, wynikiem 2:1. W ostatnim meczu UKS I Dwójka pokonał UKS II Dwójka 7:1, tym samym drużyna Janowca Kościelnego zakończyła rozgrywki na drugim miejscu, co jest niewątpliwym sukcesem zespołu.

Chwilę po zakończonych zawodach odbyła się ceremonia wręczania nagród. Zawodnicy indywidualnie otrzymali od organizatorów medale, a jako zespół puchar, oraz dyplom, natomiast sponsorzy przekazali nagrody rzeczowe. Miłą niespodzianką był przepyszny tort w kształcie boiska piłkarskiego, który otrzymaliśmy dla całego teamu. Postanowiliśmy zgodnie, że zabierzemy go do naszej szkoły, aby następnego dnia zasiąść przy stole również z tymi, którzy nie pojechali z nami na ten turniej, a są częścią zespołu. W ten sposób wszyscy razem zgodnie z zasadą wyznawaną przez naszą paczkę: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego !”, uczciliśmy wielki sukces drużyny.

Zestawienie tabeli końcowej, uwzględniająca eliminacje i finały Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej Chłopców

1 UKS Dwójka 12 pkt. 32:2
2 SP Janowiec Kościelny 9 pkt. 17:5
3 UKS Dwójka II 4 pkt. 7:10
(każdy zespół rozegrał po 4 mecze, 2 eliminacyjne oraz 2 finałowe)
………………………………………………

4 UKS Jedynka 4 pkt. 2:1
5 UKS Dwójka III 3 pkt. 3:6
6 UKS Jedynka II 3 pkt. 2:8
7 ZS Kozłowo 0 pkt. 0:5
8 ZS Kozłowo II 0 pkt. 1:12
9 SP Rączki 0 pkt. 0:15
(każdy zespół rozegrał po 2 mecze eliminacyjne)

Skład SP Janowiec Kościelny: Szymon Szulc /kapitan zespołu/, Olaf Gałęziewski, Adrian Olszewski, Tomasz Pokus, Adam Sadowski, Adrian Tokarz, Hubert Stankiewicz, Bartosz Pokrzywnicki, Krzysztof Chmielewski.
Opiekunem zespołu jest Rafał PyraPOLECAMY

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz klikając na nidzica.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: PASJA

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages