Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Szczepkowo Borowe IV w konkursie "Eko- Sołectwo 2014"

2014-12-04 13:03:00 (ost. akt: 2014-12-04 09:06:56)

Autor zdjęcia: Krzysztof Szypulski

W siedzibie Polskiego Związku Łowieckiego w Olsztynie podsumowano czwartą edycję konkursu „Eko – Sołectwo”. IV miejsce i nagroda 1000 zł przypadła sołectwu Szczepkowo Borowe, za zebranie 5639 kg elektroodpadów.

Głównym organizatorem był „Puls Regionu Magazyn Samorządów Województwa Warmińsko-Mazurskiego”, a głównym założeniem tej niecodziennej rywalizacji była troska o środowisko naturalne.

W akcji udział wzięło 25 sołectw. W sumie zebrano ponad 73 tony elektroodpadów. Zbiórka trwała kilkanaście tygodni. Rolę koordynatorów w poszczególnych miejscowościach pełnili sołtysi i to oni musieli ogłosić informacje o akcji, a następnie zorganizować punkty, gdzie miałby te odpady trafiać. Potem elektrośmieci odbierała wyznaczona przez organizatora konkursu firma.


Sołtys wsi Szczepkowo Borowe Krzysztof Szypulski dziękuje wszystkim mieszkańcom sołectwa i lokalnemu Stowarzyszeniu, za pomoc i duże zaangażowanie w zbiórkę zużytego sprzętu. — Za otrzymaną nagrodę pieniężną doposażymy świetlicę wiejską - dodaje.


POLECAMY


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz klikając na nidzica.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Źródło: SZCZEPKOWOBOROWE

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages