Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Bezpieczeństwo seniorów - debata społeczna w Szczepkowie Borowym

2014-12-04 10:00:00 (ost. akt: 2014-12-03 15:52:33)

Autor zdjęcia: KPP Nidzica

W Środowiskowym Domu Samopomocy odbyła się debata społeczna. Spotkanie z seniorami przeprowadzili funkcjonariusze nidzickiej komendy, którzy przestrzegali podopiecznych przed oszustami wyłudzającymi pieniądze różnymi metodami. Druga część spotkania poświęcona byłą rozmowom na temat bezpieczeństwa na drodze pod kątem obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez pieszych.

W sali konferencyjnej Środowiskowego Domu Samopomocy „Poboże” w Szczepkowie Borowym odbyła się debata społeczna pn. „Kieruj się rozsądkiem – bezpieczny senior”.

Policjanci przedstawili podopiecznym ośrodka najbardziej znane metody, jakimi posługują się oszuści wyłudzający pieniądze od osób starszych. W sposób szczegółowy została omówiona najbardziej znana w Polsce metoda „na wnuczka”.

Debata była także doskonałą okazją do tego, aby przed nadchodzącymi świętami uczulić seniorów przed zawieraniem wszelkiego rodzaju umów, kredytów, „chwilówek” oraz zakupu towarów od nieuczciwych przedstawicieli handlowych.

Druga część spotkania dotyczyła podstawowych zasada bezpiecznego poruszania się po drodze. Wykład nawiązywał do ogólnopolskiej kampanii „Kieruj się rozsądkiem-senior w ruchu drogowym”. Wraz z nadejściem jesieni i złych warunków atmosferycznych policji przypomnieli o wejściu w życie obowiązku noszenia odblasków poza terenem zabudowanym.

Na zakończenie debaty uczestnicy spotkania wypełnili ankiety mające na celu wypracowanie wniosków przydatnych do podejmowania skutecznych działań na rzecz bezpieczeństwa seniorów.POLECAMYPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz klikając na nidzica.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages