Pewne zwycięstwo janowieckiego Orła

2014-10-26 17:52:36(ost. akt: 2014-10-26 23:31:28)

W niedzielę (26 października) w ostatnim meczu 14 kolejki piłkarskiej V ligi gr.2 Orzeł Janowiec Kościelny pewnie pokonał na własnym boisku Zalew Frombork 3:0 (2:0)
Świetnie dla gospodarzy rozpoczął się mecz 14 kolejki piłkarskiej V ligi gr.2 w której Orzeł Janowiec Kościelny pokonał Zalew Frombork 3:0

Dawid Szypulski mógł wpisać się na listę strzelców najszybciej zdobytych goli już w 50 sekundzie tego spotkania, lecz fatalnie przestrzelił rzut karny na który zapracował Grzesiu Mróz będąc faulowanym w polu karnym gości. Szkoda tej wymarzonej okazji bo mógł być piękny początek tego meczu.

Orły rehabilitują się już w 3 min. Dalekie wybicie piłki z pola karnego Orła przechwytuje Krzysztof Rama. Szybkość naszego napastnika sprawiła że wychodził on na czystą pozycję. Czując na plecach oddech obrońców Zalewa Krzysiek nie ryzykował i kropnął niczym z armaty z 20 m. i bramkarz Zalewa Marcin Owsiankow wyjmuje po raz pierwszy piłkę z siatki.

Początek tego meczu to świetna gra Orła. Szybkie tempo, zmienność przeprowadzanych akcji raz lewą stroną, raz prawą sprawiła że kibice przybyli na ten stadion obejrzeli ciekawe widowisko piłkarskie. Gospodarze przeważają, dominują na boisku.

W 19 min. pokaz gry w piłkę nożną demonstrują nam rutyniarze Orła. Kapitalny rajd lewą stroną Kuby Rogowskiego, podanie do lepiej ustawionego Grzesia Mroza, a ten niczym profesor zademonstrował nam jak należy wzorowo przelobować bramkarza i strzelić gola. Bramkę tę Grzesiu wraz z kolegami zadedykował swojemu nowo narodzonemu synkowi Kubie na którego cześć koledzy z drużyny zademonstrowali piłkarską kołyskę.

Już 2:0 prowadzą gospodarze, a kibice na trybunach żałują trochę niewykorzystanej sytuacji Dawida z pierwszej minuty. Mecz podoba się janowieckiej publiczności. Szybkie tempo gry, twarda męska walka obydwóch drużyn. Po stracie drugiego gola goście nieco śmielej nacierają na bramkę Łukasza Radzikowskiego. Po jednym z uderzeń gości poprzeczka ratuje Orłów przed stratą gola.

Do przerwy wynik nie ulega już zmianie i to gospodarze schodzą do szatni na dwubramkowe prowadzenie. Po zmianie stron goście z Zalewa z początku uzyskują optyczną przewagę, lecz Orły nie dają się tak łatwo i nie murują własnej bramki. W 62 min. pechowy egzekutor karnego Dawid Szypulski rewanżuje się. Dawid mija środkowego obrońcę Zalewa i wychodzi na czystą pozycję, tym razem w pełnym biegu trafił w światło bramki i podwyższył prowadzenie dla gospodarzy.

Trener Orła Piotr Saternus dokonuje roszady w swoim zespole. Z boiska schodzi zmęczony Mariusz Łochnicki, a na jego miejsce wchodzi Bartek Szczypiński. Groźną kontrą wychodzą goście lecz Łukasz Radzikowski uprzedza zamiary Pawła Jasickiego z Zalewa. Krzysiek Rama ładnie zagrywa do Bartka Szczypińskiego, ale nie skorzystał z tej okazji Bartek a szkoda bo mogło być groźnie dla gości.

W końcowych minutach gra zaostrza się. Częściej zmuszony jest do interwencji arbiter spotkania Mariusz Domżalski. Grający trener Zalewa Rafał Jakimczuk fauluje Marcina Czaplickiego i zasłużenie za ten wyczyn dostaje żółty kartonik. Poniewierany przez gości na prawej stronie jest też Krzysiek Rama.

Rajd Dawida lewą stroną, ale nie najlepiej dośrodkował w pole karne, a tam już czyhał Krzysiek Rama który nie doczekał się dobrego podania od kolegi. Groźnie z dystansu uderzał Grzesiu Mróz, lecz Dawid nieskutecznie dobijał piłkę do bramki.

Na pięć minut przed zakończeniem spotkania kolejna zmiana w Orle. Z boiska schodzi jeden z bohaterów dzisiejszego meczu Grzesiu Mróz a w jego miejsce trener Saternus wprowadza Mateusza Lewikowskiego.

Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie i Orzeł zasłużenie wygrał ten mecz 3:0. Wynik pewny aczkolwiek mógł być pewniejszy gdyby Dawid Szypulski nie zmarnował szansy z 1 minuty. Orzeł Janowiec Kościelny po zwycięstwie nad Zalewem Frombork awansował o dwa oczka i zajmuje 9 miejsce w ligowej tabeli.

Orzeł Janowiec: Ł.Radzikowski - Szypulski - Łochnicki - Kolankowski - D.Radzikowski - Małecki - Czaplicki - Górny - Mróz - Rama - Rogowski oraz B.Szczypiński, S.Szczypiński, Lewikowski