Orzeł pokonał Radomniaka

2014-10-06 09:45:40(ost. akt: 2014-10-06 09:58:32)

W 11 kolejce sezonu LKS Orzeł pokonał na własnym boisku Radomniaka Radomno 2-1(0-1).
Rywale przyjechali do Janowca po pięciu kolejnych porażkach i z chęcią przerwania tej serii. Ale pierwsza groźna akcja była po stronie Orła. W 7 min. sam na sam wychodzi Paweł Szypulski, ale zbyt szybko oddaje strzał i bramkarz nie ma problemów z obroną.

Dwie minuty później zamieszanie w polu karnym Orła i sytuację ratuje Łukasz Radzikowski. Nerwowo po obu stronach, ale groźniej poczynają sobie goście.

W 18 min. grający trener Radomniaka oddaje silny strzał lewą nogą z narożnika pola karnego. Półgórna piłka trafia do siatki i goście obejmują prowadzenie.

Trwa wyrównana walka i akcja przenosi się z jednej strony na drugą. W 28 min jest szansa na wyrównanie, wrzutka w pole karne. Piłka odbija się kozłem przed bramką, ale Łukasz Komorowski intuicyjnie przenosi futbolówkę nad poprzeczką.

Kilka minut później groźnie strzela zawodnik z Radomna, ale piłka mija naszą bramkę. Do końca pierwszej połowy nadal nerwowa i niedokładna gra obu drużyn.

Po przerwie na boisku pojawia się Dawid Szypulski i gra Orła nabiera rumieńców. Orzeł atakuje, a Radomniak nastawia się na kontry. W 55 min. Orzeł ma rzut wolny. Adaś Wąsowski silnie wrzuca piłkę w pole karne. Ta kozłuje, odbija się od słupka, trafia w głowę Karola Balewskiego i wpada do siatki. W ten sposób wyrównuje się stan meczu.

Piotr Saternus dokonuje kolejnych zmian, ale niespodziewanie inicjatywę przejmują goście. W 68 min. bliski zdobycia gola jest niefortunny "strzelec", ale na posterunku jest Łukasz Radzikowski.

Gra się zaostrza, głównie ze strony gości, ale sędzia nie daje się nabierać na prowokacyjne zagrania Radomnian.

Końcówka spotkania to pogoń Orła za zdobyciem zwycięskiego gola. W 86 min.groźnie strzela Dawid Szypulski. Dwie min. później Bartek Szczypiński trafia w spojenie słupka z poprzeczką, ale decydującą akcję meczu przeprowadza w 90 min. Paweł Szypulski.

Wpada w pole karne Radomniaka, a tam faulowany jest przez obrońcę gości. Sędzia nie ma wątpliwości i wskazuje na 11 metr. Pewnym egzekutorem staje się Jakub Rogowski i Lks Orzeł obejmuje prowadzenie.

Po chwili sędzia Dawid Wiśniewski kończy spotkanie, ale to nie koniec emocji. Po końcowym gwizdku goście zachowują się prowokacyjnie w stosunku do arbitrów i sytuację musi ratować ochrona.

Trzy punkty zostają w Janowcu, ale styl zwycięstwa nie powala. Mecz walki. Pierwsza połowa to wyrównane spotkanie. W drugiej na początku zdecydowana przewaga Orła, potem inicjatywa po stronie Radomniaka i skuteczna końcówka gospodarzy.

Radomniak Radomno -Komorowski,Ziółkowski|Ciepliński,Balewski,Duda,Skonieczka,Lewicki,Jarzębowski,Grabowski,Mówiński,Górzyński-Cabaj,Kalinowski,Dikau.

Lks Orzeł - Ł.Radzikowski,D.Radzikowski,M.Łochnicki,P.Małecki,D.Kolankowski,M.Kosiński,K.Rama,A.Wąsowski,J.Rogowski,P.Szypulski,M.Lewikowski.-M.Czaplicki,B.Szczypiński,G.Mróz,D.Szypulski.