Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Alpi Janowiec Kościelny zwycięzcą V Edycji Mini Mundialu

2014-07-13 11:52:17 (ost. akt: 2014-07-14 09:57:05)
Zwycięzca Mini Mundialu - Alpi Janowiec Kościelny

Zwycięzca Mini Mundialu - Alpi Janowiec Kościelny

Autor zdjęcia: Jerzy Boczkowski

W dniach 11-12 lipca na boisku Orlik w Janowcu Kościelnym rozgrywana była V Edycja Mini Mundialu

W dniach 11-12 lipca na boisku Orlik w Janowcu Kościelnym rozegrano V Edycję Mini Mundialu do którego zgłosiło się 10 zespołów. Mecze grupowe rozgrywano systemem każdy z każdym 2x8 minut. W piątkowych zmaganiach awans do fazy ćwierćfinałowej uzyskały zespoły: Fc Miami, Alternatywa Old Boys i Isoroc Polska (z grupy A), oraz Wybrzeże Klatki Schodowej, Kuce Janowiec i Alpi Janowiec (z grupy B).

W sobotnich meczach ćwierćfinałowych organizatorzy turnieju dokonali pewnych roszad w ustawieniu zespołów zamieniając zespoły Alternatywy Old Boys i Kuce Janowiec miejscami tak aby w ćwierćfinałach nie grały ze sobą dwie drużyny gospodarzy Kuce Janowiec i Alpi Janowiec.

Do grupy A w ćwierćfinałach trafiły zespoły: WKS, Alternatywa Old Boys i Alpi Janowiec a do grupy B: Fc Miami, Kuce Janowiec i Isoroc Polska.

Dwa pierwsze zespoły z każdych grup awansowały do fazy półfinałowej Mundialu. Ćwierćfinały rozpoczęły się od dwóch remisów. WKS zremisował 2:2 z Alternatywą Old Boys. Strzelanie rozpoczął Dominik Bróździński z WKS-u. Po przerwie Alternatywa przeważała i po golach Robertów Stasiukiewicza i Wińskiego wyszła na prowadzenie. Remis w tym meczu dla WKS-u uratował Adrian Roczeń.

Równie ciekawie było w pierwszym meczu ćwierćfinałowym grupy B w którym Kuce Janowiec zremisowało z Fc Miami 1:1. W pierwszej połowie Bartek Szczypiński z Kuc po ładnej akcji lewą stroną boiska pokonał bramkarza rywala, wyrównał w drugiej połowie fantastycznym uderzeniem z dystansu ,,Żarówka'' czyli Kuba Smoliński z Fc Miami.

W pozostałych meczach ćwierćfinałowych w grupie A Alpi pokonało WKS 4:1 a Alternatywa zremisowała z Alpi 1:1. W grupie B Ioroc Polska uległ Fc Miami a Kuce Janowiec ten sam zespół pokonali aż 6:0. Z grupy A awans do półfinałów uzyskały: Alternatywa Old Boys i Alpi Janowiec Kościelny a z grupy B Fc Miami i Kuce Janowiec Kościelny.

W półfinałowych spotkaniach Alpi Janowiec pokonało Fc Miami 2:1 a Kuce Janowiec w regulaminowym czasie zremisowało bezbramkowo z Alternatywą Old Boys. O porażce w tym meczu zespołu Kuc Janowiec zadecydował przestrzelony rzut karny Dawida Radzikowskiego po którym Alternatywa w serii rzutów karnych wygrała te spotkanie 3:2.

W meczu o 3 miejsce w turnieju Kuce Janowiec pewnie pokonali Fc Miami 4:1. W finałowym meczu drugi zespół z Janowca Alpi po ciężkim boju pokonał Alternatywę Old Boys 1:0.

Finałowy mecz był wyrównanym spotkaniem. W pierwszej połowie przeważali Old Boysi. Groźnie główkował Robert Wiński a z dystansu uderzał Mietek Michalski. Po zmianie stron gospodarze z Alpi podkręcili tempo i w 11 minucie po strzale Dawida Szypulskiego po solowej akcji prawą stroną boiska zdobyli jedynego gola w tym meczu, gola na wagę zwycięstwa w końcowym Finale.

V Edycję Mini Mundialu wygrali piłkarze Alpi Janowiec Kościelny przed Alternatywą Old Boys, Kucami Janowiec Kościelny i Fc Miami.

Skład zwycięskiego zespołu: Damian Dąbrowski, Jakub Górny, Radek Langowski, Krzysztof Rama, Mariusz Serowik, Dawid Szypulski, Andrzej Wacikowski i Adam Wąsowski

Nagrody indywidualny w turnieju uzyskali:
* Najlepszy bramkarz - Kamil Olkowski (Fc Miami)
* Najlepszy zawodnik Finału - Jakub Górny (Alpi Janowiec)
* Najlepszy strzelec turnieju (10 goli) - Dawid Szypulski (Alpi Janowiec)

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a cztery pierwsze zespoły dodatkowo puchary i medale. Zawodnicy wyróżnieni indywidualnie otrzymali pamiątkowe statuetki.


Jerzy Boczkowski

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages