Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Orlik w Janowcu Kościelnym po raz piąty areną rozgrywek Małego Mundialu

2014-07-03 14:10:51 (ost. akt: 2014-07-03 14:14:45)

Autor zdjęcia: organizatorzy

Cykliczna impreza, jaką stała się niewątpliwie rywalizacja piłkarzy na Orliku w Janowcu Kościelnym podczas rozgrywek turniejowych Małego Mundialu, przyciąga coraz więcej osób, zarówno zawodników, jak również kibiców.

V edycja turnieju Dzikich Drużyn tym razem odbyła się w niedzielę, 29 czerwca. Tego popołudnia Orlik w Janowcu Kościelnym był miejscem, na którym rozegrano wiele ciekawych spotkań, bardzo często zakończonych remisami, bądź wygranymi przewagą jednej bramki.

To świadczyć może o tym, iż poziom gry znacznie się wyrównał i najwyraźniej nie ma już potrzeby rozstawiać zespoły i losować je z dwóch koszyków. Drużyny rywalizowały ze sobą w dwóch grupach, a dwa najlepsze z każdej zapewniły sobie awans do półfinałów rozgrywek.

Grupa A: Kuce Janowiec Kościelny, Nowa Wieś Wielka, Janowo, Legia II, Grzebsk
Grupa B: Szemplino, Naprzody Chrobry, Jabłonowo, Old Boys Janowiec Kościelny

Po rozegraniu łącznie 16 spotkań do półfinałów awansowały zespoły: Kuce Janowiec Kościelny, Legia II z grupy A oraz Old Boys Janowiec Kościelny i Szemplino z grupy B.

Wyniki półfinałów:
Old Boys Janowiec Kościelny – Legia II 0:4
Szemplino – Kuce Janowiec Kościelny 0:1

Mecz o III miejsce
Old Boys Janowiec Kościelny – Szemplino 0:1

Finał
Kuce Janowiec Kościelny – Legia II 1:1 k. 2:0

Tabela końcowa turnieju:
1. Kuce Janowiec Kościelny
2. Legia II
3. Szemplino
4. Old Boys Janowiec Kościelny
5. Nowa Wieś Wielka
6. Janowo
7. Jabłonowo
8. Naprzody Chrobry
9. Grzebsk

Każdy zespół otrzymał pamiątkowy dyplom, natomiast za zajęcie miejsc I-III wręczono okolicznościowe puchary, przyznano również nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano golkipera drużyny Kuce Janowiec Kościelny – Tomasza Langowskiego, który zaprezentował bardzo wysoki poziom podczas spotkań grupowych, w całym turnieju „przepuścił” tylko jedną bramkę, a w finale obronił dwa rzuty karne.

Królem strzelców został piłkarz reprezentujący zespół Legii II, Radosław Olszewski, który sześciokrotnie trafiał do bramek przeciwnika, natomiast zawodnikiem całego turnieju mianowano Romana Zielińskiego z drużyny Old Boys’ów.

Skład zwycięskiego zespołu: Radosław Langowski, Tomasz Langowski, Dawid Radzikowski, Bartosz Szczypiński, Adam Wąsowski, Jakub Wrotek, Robert Pokrzywnicki, Maciej Szypulski.

W dniach 11-12 lipca zapraszamy do Janowca Kościelnego na dwudniowy turniej Mini Mundial. W pierwszym dniu zawodów rozegrane zostaną mecze grupowe, natomiast drugiego dnia odbędą się finały. Za pierwsze trzy miejsca przyznane zostaną puchary, medale dla zawodników, wszystkie zespoły uczestniczące w zawodach otrzymają dyplomy, a także będą wręczane nagrody indywidualne. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania swoich zespołów, do dnia 8 lipca, na adres mailowy: orlikjanowiec@op.pl, podając nazwę drużyny, kapitana zespołu oraz telefon kontaktowy.


Przewidziana liczba drużyn występujących w turnieju: 12

Animator Orlika: Rafał Pyra

POLECAMY
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz klikając na nidzica.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages