Piłkarzom Orła Janowiec zabrakło 1 punktu do awansu

2014-06-28 18:48:21(ost. akt: 2014-06-28 19:11:11)

28 czerwca w meczu ostatniej 30 kolejki piłkarskiej V ligi Orzeł Janowiec Kościelny pokonał na wyjeździe Grunwald Gierzwałd 4:1 (2:0)
Zakończyły się rozgrywki w V lidze. W ostatnim swoim ligowym spotkaniu zespół Orła Janowiec Kościelny gościł u autsidera rozgrywek Grunwaldu Gierzwałd i wygrał te spotkanie 4:1.

Walczący o awans do IV ligi piłkarze Orła musieli w dzisiejszym meczu wygrać z Grunwaldem Gierzwałd i oczywiście wygrali, ale musieli też liczyć na potknięcie wicelidera Błękitnych Orneta z Ossą Biskupiec na własnym terenie. Niestety zespół Ossy Biskupiec oddał mecz walkowerem z Błękitnymi i nie pojechał do Ornety.

W tej sytuacji nasz zespół mimo zwycięstwa w Gierzwałdzie nie awansował na premiowane 2 miejsce w ligowej tabeli. Zabrakło naszym piłkarzom 1 punktu by móc cieszyć się z awansu do wyższej ligi. Orzeł i Błękitni zdobyli po 57 punktów, lecz piłkarze Ornety mają znacznie lepszy bilans zdobytych i straconych goli.

Dzisiejszy mecz w Gierzwałdzie Orzeł zgodnie z planem wygrał, chociaż nie było tak łatwo. Nie był to prosty mecz. Gospodarze to silny zespół, ambitny. Nasz zespół przyjechał po 3 punkty i cel swój zrealizował.

Bramki dla Orła zdobyli w I połowie Mateusz Lewikowski i Bartek Szczypiński, po przerwie kolejne dwa gole dołożyli Paweł Szypulski i ponownie Bartek Szczypiński. Gospodarze honorowego gola zdobyli w ostatniej minucie spotkania po strzale z rzutu wolnego.

Orzeł Janowiec Kościelny zakończył sezon 2013/2014 na 3 miejscu z dorobkiem 57 punktów.