Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Wyjazdowa sesja Rady Gminy Janowca Kościelnego

2014-06-26 16:23:43 (ost. akt: 2014-06-26 18:46:32)

Autor zdjęcia: Halina Rozalska

Sesja absolutoryjna w gminie Janowiec Kościelny odbyła się w Środowiskowym Domu Samopomocy w Szczepkowie Borowym.

Przybyłych na obrady radnych i zaproszonych na sesję gości przywitał kierownik ŚDS Ireneusz Kondrów. Obecna była także dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego w Górowie Iławeckim Danuta Kunicka.

Przed rozpoczęciem obrad uczestnicy ŚDS wystąpili z programem artystycznym, przygotowanym pod kierunkiem Janiny Sadowskiej.

Były piosenki, scenki skeczowe, a potem podziękowania dla wójt gminy Janowiec Kościelny Bożeny Grochala za wsparcie ŚDS, dla Danuty Kunickiej i kierownika Ireneusza Kondrów.

Następnie kierownik ośrodka przekazał radnym informacje o działalności placówki. Podkreślił, że jest to placówka, która wspiera osoby starsze, samotne, potrzebujące pomocy. — Tu jest ich drugi dom, bo dom to nie tylko ściany — nawiązał do jednej z wykonanych piosenek.

Remont budynku rozpoczęto w 2009 roku, a 4 stycznia 2010 roku ośrodek rozpoczął działalność. W 2011 roku wykonano wiele prac wokół budynku, 2012 ro to czas stabilizacji w działaniu. W roku 2013 rozpoczęto budowę nowego budynku, w którym będzie znajdowała się sala ogólna, w której podopieczni będą mogli spotykać się z rodzinami, mieszkańcami, czy tez radnymi.

Będzie tam również kuchnia z profesjonalnym ciągiem kuchennym i stołówka oraz pomieszczenia hostelowe. W tym roku budowa zostanie zakończona.

Obecnie w ŚDS przebywa 60 osób, po ukończeniu budynku z pomocy w ośrodku będzie mogło skorzystać nawet 100 osób.

Na zakończenie części nieoficjalnej sesji przewodniczący rady Tomasz Zakrzewski podziękował za występy. — Odprężyłyście mnie i odstresowałyście. Chyba do końca kadencji sesje przeniosę tu na stałe — powiedział.

Rozpoczęto część oficjalną sesji. Głównym tematem było udzielenie absolutorium wójt Bożenie Grochala. Po odczytaniu wszystkich wymaganych opinii radni jednogłośnie udzielili absolutorium .

Halina Rozalska
POLECAMY
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz klikając na nidzica.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages