Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Janowiec Kościelny drugi turnieju piłkarskim Gimnazjów im. Jana Pawła II

2014-06-27 08:00:00 (ost. akt: 2014-06-26 14:56:07)

Autor zdjęcia: archiwum drużyny

Na cześć św. Jana Pawła II, w miejscowości Wieczfnia Kościelna odbył się turniej piłki nożnej. Wzięli w nim udział uczniowie 10. szkół gimnazjalnych, których patronem jest nasz wielki rodak, wśród których zaproszenie otrzymała również i nasza szkoła – Janowiec Kościelny.

Spotkanie rozpoczęła wspólna Eucharystia, podczas której swe słowo do młodych skierował specjalny gość ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski.

W Wieczfni Kościelnej odbył się turniej piłkarski dla uczniów Gimnazjów im. Jana Pawła II z terenu diecezji płockiej. Honorowy patronat nad turniejem objął Biskup Płocki Piotr Libera. W turnieju wzięły udział drużyny z następujących miejscowości: Gozdowo, Stupsk, Zieluń, Grudusk, Lipowiec Kościelny, Radzanów, Płock Radziwie, Wieczfnia Kościelna, Strzegowo, a także nasza drużyna, Zespół Szkół im. Jana Pawła II
z Janowca Kościelnego.

Turniej rozpoczął się w kościele parafialnym uroczystą Mszą św. której przewodniczył ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, długoletni sekretarz papieża Jana Pawła II. Przy pięknej, słonecznej pogodzie, zespoły podzielone na dwie grupy rozgrywały mecze, które toczyły się równolegle na dwóch boiskach. Gimnazjalistom z Janowca Kościelnego przyszło zmierzyć się z zespołami Lipowca Kościelnego, Zielunia, Gozdowa, oraz gospodarzem turnieju, Wieczfni Kościelnej.

Wyniki grupowe naszego zespołu:
Janowiec Kościelny – Lipowiec Kościelny 2:0
Janowiec Kościelny – Wieczfnia Kościelna 1:0
Janowiec Kościelny – Zieluń 1:0
Janowiec Kościelny – Gozdowo 0:0

W finale zmierzyliśmy się z zespołem Gimnazjum nr3 z Płocka. W regulaminowym czasie gry wynik był remisowy 1:1. Regulamin przewidywał w takiej sytuacji rzuty karne. Tutaj, niestety, przegraliśmy 1 bramką, i musieliśmy tym samym uznać wyższość przeciwnika.

Małym pocieszeniem była chwila uhonorowania zawodnika turnieju – statuetkę otrzymał uczeń z Janowca Kościelnego, Adrian Skaliński, natomiast każdy uczestnik otrzymał medal, zespół dyplom, oraz okazały puchar. To były ostatnie zawody w tym roku szkolnym, w jakich nasi uczniowie wzięli udział, a dla zawodniczek i zawodników nadszedł czas
na zasłużony odpoczynek.

Skład zespołu: Damian Olszewski, Damian Antczak, Patryk Szczepkowski, Jakub Węgierski, Krystian Lejk, Jarosław Kołacz, Marek Sadowski, Radosław Nowakowski, Adrian Skaliński, Artur Szczepkowski, Patrycja Rybacka.
Opiekunem drużyny jest Rafał PyraPOLECAMYPodziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz klikając na nidzica.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages