Uczniowie z Janowca Kościelnego na biegach w Janowie

2014-06-04 13:52:19(ost. akt: 2014-06-04 13:58:16)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Zawodniczki i zawodnicy Zespołu Szkół z Janowca Kościelnego wybrali się na XXIII Otwarte Biegi im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, aby po raz kolejny udowodnić, że są w czołówce biegaczy powiatu.
W roku ubiegłym będąc na tej imprezie zdobyliśmy 10 medali, więc w tym roku założenie było takie,
aby przywieźć nie mniejszą liczbę krążków.

Z naszej szkoły wyruszyła liczba 24 zawodników,
11 dziewczynek oraz 13 chłopców, zarówno ze Szkoły Podstawowej jak i Gimnazjum. Na miejscu,
jak co roku zastaliśmy reprezentantów szkół z Jagarzewa, Duczymina, Muszak, Waśniewa, oraz gospodarza imprezy – Janowa.

Nasi uczniowie również i w tym roku nie zawiedli. Łącznie zdobyli 12 medali z czego
5 złotych, 4 srebrne oraz 3 brązowe, trzykrotnie zajmując miejsce tuż za podium.

Złote krążki wywalczyli: w biegu na 400 metrów Katarzyna Nowakowska – uczennica klasy V SP, Patryk Szempliński na dystansie 800 metrów – uczeń klasy VI SP, Patryk Szczepkowski – uczeń klasy I Gim – dystans 1000 metrów, 1200 metrów - Radosław Nowakowski, uczeń klasy II Gim. Oraz uczennica klasy III Gim. Patrycja Rybacka na dystansie 1200 metrów.

Srebrni medaliści biegów z Janowa: Patrycja Kołakowska, uczennica klasy VI (600 metrów), Sebastian Szczepkowski, uczeń klasy VI (800 metrów), Joanna Moranko, reprezentantka klasy II Gim (1000 metrów), oraz Adrian Skaliński uczeń klasy III Gim (1500 metrów).

Brązowe medale zdobyli Mateusz Szmit z klasy V SP (600 metrów), Jakub Gratunik uczeń klasy VI (800 metrów), Beata Łączyńska uczennica klasy I Gim.

W przyszłym roku po raz kolejny pojawimy się w Janowie na biegach ulicznych, gdyż zdajemy sobie sprawę, że powinniśmy wykorzystywać każdą, nadarzająca się okazję, aby prowadzić aktywny tryb życia. Uczniowie
z naszej szkoły doskonale wiedzą, że ruch wywiera zbawienny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, dzięki czemu czujemy się lepiej. Uprawianie sportu to znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu,
a wspólne uprawianie sportu wpływa na wzmacnianie relacji międzyludzkich.