Orzeł wygrywa i awansuje

2014-05-25 18:48:01(ost. akt: 2014-05-25 21:59:22)

W niedzielę (25 maja) w meczu 25 kolejki piłkarskiej V ligi gr.2 Orzeł Janowiec Kościelny wysoko wygrał u siebie z Concordią II Elbląg 5:0 (3:0)
Dzisiejsze spotkanie Orła Janowiec Kościelny z Concordią II Elbląg rozpoczęło się z 30 minutowym opóźnieniem. Zawodnicy z Elbląga spóźnili się z dojazdem do Kuc. Kibice i zawodnicy czekali na gości by mecz mógł się odbyć.

Od początku spotkania zdecydowaną przewagę posiadał Orzeł. Non stop szły akcje ofensywne na bramkę rywali. Już w 4 min. na listę strzelców mógł wpisać się Grzesiu Mróz, lecz jego strzał poszybował wysoko nad poprzeczką bramki gości. Za chwile groźnie uderzał Adaś Wąsowski, a Kuba Rogowski po kornerze Mariusza Rólki oddaje głową strzał minimalnie niecelny.

Orzeł cały czas naciska Concordię. Po jeden z wrzutek w pole karne piłka trafia w rękę obrońcy gości, lecz nie zauważyli tego nieprzepisowego zagrania sędziowie dzisiejszego spotkania. Potężny strzał Pawła Szypulskiego bramkarz Concordii sparował na aut bramkowy.

Po dwóch kwadransach nękania obrony gości zaczynają padać pierwsze gole w dzisiejszym meczu. Grzesiu Mróz faulowany zostaje na 20 metrze od bramki rywala. Ten stały fragment gry bezbłędnie wykonał Mariusz Łochnicki i Orzeł w 35 min. objął prowadzenie.

Dwie minuty później i kolejny gol Orła. Paweł Szypulski odebrał piłkę lewemu obrońcy Concordii i silnym strzałem pokonał bramkarza gości. Po kolejnych minutach jest już 3:0 dla gospodarzy. W 41 min. piękną dwójkową akcję przeprowadzają młodzieżowcy Orła. Bartek Szczypiński z lewej strony podaję do lepiej ustawionego na środku Adasia Wąsowskiego, a ten będąc w dogodnej sytuacji uderza na bramkę rywala. Otarta od słupka piłka wpadła do siatki.

Po zmianie stron Orzeł nie zwalnia tempa. Paweł Szypulski trafia w słupek. Przed polem karnym Adaś Wąsowski ponownie do Pawła Szypulskiego, strzał którego bramkarz gości z trudem przenosi piłkę nad poprzeczkę.. W 55 min. pada kolejny gol dla gospodarzy. Z prawej strony boiska nieupilnowany Grzesiu Mróz podciąga z piłką kilka metrów i oddaje potężne uderzenie na bramkę rywala. Piłka wpadła do siatki i gospodarze powiększają swoją przewagę.

Koncertowa gra Orła w tej części gry. Mnóstwo sytuacji strzeleckich lecz następny gol pada dopiero w samej końcówce. W 88 min Paweł Szypulski znajduje się sam na sam z bramkarzem gości i sytuacji tej nie zmarnował.

Orzeł Janowiec wygrał wysoko dzisiejsze spotkanie 5:0. Był zespołem lepszym i od pierwszych minut posiadającym zdecydowaną przewagę, dyktującym warunki gry. Po dzisiejszym zwycięstwie i przy porażce Błękitnych Orneta piłkarze z Janowca awansowali na 3 miejsce w ligowej tabeli.