Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Osiemnaście lat minęło...

2014-05-12 15:08:56 (ost. akt: 2014-05-12 15:11:21)

Autor zdjęcia: Barbara Wrzeszczyńska

W gronie zaproszonych gości, rodziców i rodzeństwa oficjalnie powitano kolejną grupę osiemnastolatków z gminy Janowiec Kościelny. Młodzi ludzie otrzymali od przedstawicieli samorządu gminnego okolicznościowe listy gratulacyjne, natomiast od Księdza Proboszcza błogosławieństwo na wejście w dorosłe życie. Był też symboliczny urodzinowy kwiatek.

Sympatyczną tradycję przywitania mieszkańców, którzy wkraczają w dorosły wiek wprowadziła trzy lata temu Wójt Gminy Bożena Grochala we współpracy z ks. Proboszczem Jackiem Lubińskim. W ostatnią niedzielę, z zaproszenia skorzystało 29 tegorocznych osiemnastolatków


Uroczystość rozpoczęła się Mszą Święta celebrowaną przez Proboszcza Parafii. Ks. Proboszcz modlił się wraz z wiernymi i rodzinami Osiemnastolatków o potrzebne łaski w dorosłym życiu, a także w homilii skierował piękne słowa i życzenia do Jubilatów. 


W kameralnej uroczystości, zorganizowanej w sali Zespołu Szkół w Janowcu Kościelnym, uczestniczyli także - Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Pan Zbigniew Ambroziński oraz Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Budżetu Pan Andrzej Szczepkowski. Większość osiemnastolatków to absolwenci szkół gminnych, stąd też i obecność przedstawicieli społeczności szkolnej – Beaty Jóźwiak i Jacka Górnego


Serdeczne życzenia z tej okazji w imieniu Samorządu Gminnego i własnym przekazała Bożena Grochala - Wójt Gminy. Wójt mówiła również o prawach, przywilejach i obowiązkach w związku z ukończeniem 18 lat, przywołała też słowa Świętego Jana Pawła II: „Musicie na swojej drodze, dorosłej już drodze, odnaleźć ład i porządek. To wielkie dla Was wyzwanie.”


Uroczystość występami wzbogaciła młodzież gimnazjalna z Zespołu Szkół w Janowcu Kościelnym pod przewodnictwem Pani Judyty Wrzeszczyńskiej oraz nastolatki z Koła teatralno - muzycznego SOKSiR, przygotowane przez Panią Katarzynę Szczepkowską. 


Wszyscy uczestnicy uroczystości odśpiewali tradycyjne "100 lat" dla Jubilatów, po czym posmakowali urodzinowego tortu. 
 Uroczystość przerodziła się w sympatyczne spotkanie znajomych i rodzin pełne rozmów, wspominek i śmiechu. Jak zwykle była to bardzo miła i sympatyczna impreza.

Wszystkim osiemnastolatkom życzmy udanego startu w dorosłe życie. Dziękujemy za obecność zarówno Jubilatom oraz i ich rodzinom. 


Monika Ławicka


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz klikając na nidzica.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj




Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. scoda #1394427 | 46.77.*.* 12 maj 2014 18:35

    Brawo fajny pomysł !

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages