Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Majówka w Janowcu Kościelnym

2014-05-12 14:20:53 (ost. akt: 2014-05-13 09:07:24)

Autor zdjęcia: Archiwum

3-4 maja społeczeństwo naszej gminy spędziło czas na majówce, podczas której świętowali: Konstytucję 3 Maja, Święto Flagi, Święto Strażaka, Dni Otwarte Funduszy Europejskich w 10 rocznicę Polski w Unii Europejskiej.

Majówka w Janowcu Kościelnym rozpoczęła się 3 maja. Był to dzień pełen sportu. Na stadionie gminnym w Kucach odbywały się ligowe mecze piłkarskie juniorów, a w godz. popołudniowych odbył się mecz Oldboy'ów o Puchar Wójta Gminy Janowiec Kościelny, Oldboy'e Janowiec Kościelny kontra ISOROC Nidzica. Wygrała drużyna z Janowca Kościelnego, zdobywając tym samym Puchar Wójta Gminy. 
Po zmaganiach piłkarskich, wszyscy zawodnicy i ich kibice mogli posilić się gorącą kiełbaską z grilla. W godzinach wieczornych na „grzybku” odbyła się zabawa. Do tańca przygrywał zespół RELAX.

4 maja to dalszy ciąg majówki, ale już na ORLIKU w Janowcu Kościelnym. Po uroczystej mszy św. w intencji naszych strażaków o godz. 14-ej wójt Bożena Grochala uroczyście zainaugurowała obchody świąt majowych w gminie Janowiec Kościelny. W swoim wystąpieniu wspomniała o pierwszej Konstytucji uchwalonej 3 Maja 1791 roku, który „to dzień dla narodu polskiego był Dniem Świetności. Dzieło to wprowadziło Polskę do grona nowoczesnych, oświeconych państw. 2 maja Dzień Flagi. Należy więc pamiętać o naszym biało-czerwonym sztandarze, który towarzyszył i towarzyszy Polakom we wszystkich najważniejszych chwilach – zarówno tych historycznych jak i współczesnych. 4 maja jest Międzynarodowym Dniem Strażaków. To najpiękniejszy dar dla tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, a jednocześnie piękną służbę. Bo czy może być coś piękniejszego w życiu człowieka, niż dawanie siebie samego bliźnim...”.


Z tej okazji pani wójt złożyła wszystkim strażakom życzenia satysfakcji z działalności społecznej, zdrowia, szczęścia osobistego oraz pomyślności w pracy zawodowej i przede wszystkim szczęśliwych powrotów do domów i jak najmniej akcji ratowniczych.
Pani wójt wspomniała także, że w roku bieżącym 1 Maja przypada w 10 rocznicę członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Z tej też okazji przygotowano przedsięwzięcia i inwestycje dofinansowane w gminie Janowiec Kościelny z funduszy europejskich, a które poprawiły życie naszych mieszkańców i wpłynęły pozytywnie na rozwój naszej gminy.


Po wystąpieniu pani wójt referat okolicznościowy dotyczący Konstytucji 3 Maja wygłosiła młodzież gimnazjalna: Klaudia Rudzińska, Patryk Ustaszewski i Patrycja Skudynowska. Młodzież gimnazjalna zaprezentowała się także w mini koncercie pieśni patriotycznych.
Wójt Bożena Grochala z dyrektor Zespołu Szkół wręczyły laureatom konkursu wiedzy o Unii Europejskiej dyplomy i nagrody książkowe:
I miejsce – Krzysztof Gostkowski, II miejsce – Jakub Gałęziewski i III – Kamil Podowski.
 Były też podziękowania i upominki dla naszych strażaków z: Janowca Kościelnego, Nowej Wsi Wielkiej i Szczepkowa Borowego.


Uwagę uczestników majówki przyciągała wspomniana wyżej wystawa fotograficzna „Gmina Janowiec Kościelny w projektach dofinansowanych z Unii Europejskiej”. Wystawa bardzo ciekawa, z której można było się dowiedzieć, jak wiele w przeciągu 10 lat Gmina Janowiec Kościelny realizowała projektów unijnych otrzymując na nie dofinansowanie, dla większości z nich bardzo znaczące.


Po części oficjalnej rozpoczęły się na boiskach „Orlika” turnieje piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Janowiec Kościelny drużyn OSP i i tzw. drużyn „dzikich”. Zawody prowadzili nauczyciele w-f z ZS w Janowcu Kościelnym – panowie Jacek Górny i Rafał Pyra. Na boisku wielofunkcyjnym Elżbieta Zielińska prowadziła zabawy rekreacyjno-sportowe dla dzieci.
 Pogoda w roku bieżącym nie była dla nas łaskawa. Dla wiernych i wytrwałych uczestników czekała gorąca „strażacka” grochówka.


Barbara Wrzeszczyńska

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz klikając na nidzica.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages