Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Siedmiolatek bawił się zapalniczką. Straty — 1000 złotych

2014-05-07 13:11:54 (ost. akt: 2014-05-07 14:17:49)
Zdjęcie jest tylo ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylo ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum Straży Pożarnej

Siedmiolatek bawiący się zapalniczką i słoma to niezbyt dobre połączenie. Tym razem straty oszacowano na tysiąc zł. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Pożar nie zagrażał zabudowaniom.

We wtorek około godziny 16:30 nidziccy policjanci zostali powiadomieni o pożarze słomy w jednej z miejscowości w gminie Janowiec Kościelny. W akcji gaśniczej uczestniczyły cztery zastępy straży pożarnej. Spaliło się około 30 bel słomy.

Przyczyną okazała się lekkomyślna zabawa 7-letniego chłopca, syna właściciela słomy. Gdy rodzice byli zajęci pracami w gospodarstwie, chłopiec wyszedł z domu i w okolicy miejsca składowania słomy zaczął bawić się zapalniczką, zabraną bez wiedzy rodziców.

W konsekwencji doszło do pożaru. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Pożar nie zagrażał okolicznym budynkom.


Policjanci po raz kolejny przypominają:


Postarajmy się wygospodarować w obejściu wydzielone miejsce, w którym dzieci mogłyby się bezpiecznie bawić. Miejsce to powinno być ogrodzone od tej części gospodarstwa, gdzie przebywają zwierzęta i pracują maszyny rolnicze.


Pamiętajmy, że najczęstszą przyczyną wypadków dzieci w gospodarstwach rolnych jest nie tylko nieostrożność dziecka, ale i lekkomyślność rodziców.
 Angażując dzieci do prac gospodarskich, pamiętajmy że najlepszy jest własny przykład. Przestrzegajmy podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Zachowując zdrowy rozsądek i rozwagę chronimy nie tylko swoje życie i zdrowie ale uczymy tych zasad również własne dzieci. Nie zdajemy sobie często nawet sprawy, że dzieci uważnie nas obserwują i naśladują.

Nie pozwalajmy dzieciom wykonywać niebezpiecznych prac polowych, a tym bardziej uruchamiać i obsługiwać ciągników i maszyn rolniczych.

Nie prośmy dziecka o pomoc przy pracach ze szkodliwymi substancjami chemicznymi, np. pestycydy, paliwa, rozpuszczalniki, smoły.

Nie pozwalajmy dzieciom przebywać w odległości mniejszej niż 50 m od pracującej maszyny. W stanie nietrzeźwości nie podejmujmy żadnej pracy i nie pozwalajmy aby inni to czynili.kpp


POLECAMY


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz klikając na nidzica.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. tratatata #1391315 | 83.9.*.* 8 maj 2014 13:40

  Stary sam podpalił bo odszkodowanie dostanie a tylko wine na bachora zwalił !!!!!!!!!!!!!!! To miejscowy cwaniaczek ten rolas aby patrzy jak wszystkich do okoła wypierdolić na kase

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. cde #1390750 | 178.235.*.* 7 maj 2014 20:11

  Dobra rada. Miejsce wydzielone i odgrodzone od reszty podwórka do zabawy dzieci, szczególnie siedmiolatków. Takim to kojec, góra zakryta. Siedmiolatek wszędzie wlezie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. STOP Captcha ! #1390640 | 93.154.*.* 7 maj 2014 17:02

  Pewnie oglada bajki z serii Strazak sAM z podkresleniem slowa 'sam'.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Asd1321 #1390545 | 193.34.*.* 7 maj 2014 14:28

  Zaraz zaraz, straty w słomie może wynosiły ok 1000zł, ale koszty pracy 4 zastępów straży pożarnej to Unia Europejska nie ufundowała tylko podatnicy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages