Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała również w Janowcu Kościelnym

2014-01-22 11:10:47 (ost. akt: 2014-01-22 11:12:59)

Autor zdjęcia: szkoła

Ponownie Samorząd Uczniowski Gimnazjum przyłączył się do szlachetnej inicjatywy Jurka Owsiaka, jaką jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Na terenie szkoły została „założona” tymczasowa kawiarenka, gdzie sprzedawano wypieki, zaś uczniowie i wszyscy pracownicy szkoły mieli, dzięki temu, okazję wspomóc konto WOŚP. W pewnym momencie stacjonarna kawiarenka zamieniła się w mobilną, gdyż uczniowie zaprosili do konsumpcji również pracowników Urzędu Gminy czy też Ośrodka Zdrowia.

Odbyło się również Dyktando o Pióro Dyrektora Szkoły. W szranki ortograficzne stanęło 21 uczniów, którzy mierzyli się z pułapkami języka i pomagali zarazem, gdyż dyktando odbyło się w ramach akcji WOŚP.
Mieszkańcy Gminy również nie pozostali obojętni na nasze działania i chętnie zasilali konto wielkoorkiestrowe ku zadowoleniu młodych wolontariuszy, którzy, mimo deszczowej i wietrznej pogody, z uśmiechem na twarzy kwestowali od godzin rannych do godzin wieczornych.

W swoich działaniach nie byliśmy sami. Ksiądz Jacek Lubiński motywował parafian podczas niedzielnych mszy świętych, by zechcieli uczestniczyć w wieczornym „Światełku do Nieba”.

Kierownik SOKSiR-u, Barbara Wrzeszczyńska oraz jej pracownicy zatroszczyli się, by integracja mieszkańców Gminy na stadionie w Kucach odbyła się przy ognisku i ciepłej herbacie, zwłaszcza, że pogoda była niesprzyjająca. Janowieckie sklepy oraz piekarnia Państwa Kosakowskich zadbały o to, by nikt nie pozostał głodny, sponsorując wędliny na ognisko oraz smaczne pieczywo.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Gminy za przybycie na stadion, by wspólnie z nami podsumować 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Światełkiem do Nieba.

Cieszymy się, że nie zostaliśmy sami z naszym przedsięwzięciem, zawsze istnieje taka obawa.
Ten wieczór był podsumowaniem wielu akcji, które miały miejsce w związku z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w całej Polsce. Jest nam niezmiernie miło i czujemy się podbudowani, że i w tym roku nasza Gmina dołączyła do szeregu światełek, które pojawiły się o godz.20.00 na polskim niebie.

Niech to będzie znak, że i w tej Gminie mieszkają ludzie o wspaniałych sercach i dobrej woli, którzy potrafią zintegrować się w imię szlachetnej i słusznej idei. Mamy świadomość, że Ci sami mieszkańcy zasilili konto Wielkiej Orkiestry również finansowo, za co dziękujemy, gdyż każda złotówka, to nadzieja na lepsze życie wybranego dziecka czy osoby starszej w naszym kraju.

I tym razem poszybowały w górę lampiony (choć wiatr nimi targał a deszcz próbował ściągnąć w dół), razem z Waszymi pozytywnymi myślami i uczynkami, które zasilą konto niebankowe, lecz serdeczne. Każdy z nas posiada takie konto. Nie pozwólmy, by zaistniał kiedykolwiek na tym koncie debet…
Zatem: W górę serca!!!

Pozdrawiamy
Magdalena Adamska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages