Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Interaktywna podróż w średniowiecze

2013-11-19 08:25:32 (ost. akt: 2013-11-19 08:28:40)

Autor zdjęcia: ŚDS

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy „POBOŻE” w Szczepkowie Borowym wzięli udział w wycieczce, której celem było Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie.

Początkiem dnia w Działdowie była modlitwa na Mszy Świętej w Parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego, którą poprowadził Ksiądz Zdzisław Syldatk. Proboszcz parafii po odprawionej mszy, przybliżył nam historię budynku kościoła oraz męczenników działdowskich, wśród których znalazł się m.in. znany na Poborzu Biskup diecezji płockiej Antoni Julian Nowowiejski (1858-1941+).

Wizyta w interaktywnym Muzeum, dała nam możliwość poznania historii Państwa Krzyżackiego, którą przybliżał i wyjaśniał specjalnie przygotowany przewodnik. Uzupełnieniem przekazywanej przez niego wiedzy były liczne eksponaty oraz projekcje animacji i multimedialne ekrany dotykowe, na których zwiedzający zobaczyć mogli m.in. dzieje zakonu rycerskiego.

Organizowanie tego rodzaju wycieczek w naszym Domu cieszy się dużym zainteresowaniem uczestników. Odwiedziny muzeum niewątpliwie pomogły nam wzbogacić się w cenne informacje z życia zakonu krzyżackiego oraz czasów bliskich jego istnieniu. Uczestnicy mogli zobaczyć i posłuchać jak walczyli, pracowali i żyli ówcześni ludzie.
Istotnym elementem programu wycieczki okazało się poznanie nowych technologii, na wykorzystaniu których to muzeum funkcjonuje. Do tej pory wielu osobom obce było posługiwanie się niektórymi z nich. Odwiedziny muzeum stworzyły więc możliwości nie tylko poznania historii ale również obycia z nowoczesną technologią ( np. multimedialne ekrany dotykowe, projekcje animacji itp.)

Ten wyjazd na długo zostanie w naszej pamięci. Miejmy nadzieję, że jego terapeutyczne oddziaływanie przyczyni się do poprawy jakości funkcjonowania społecznego naszych uczestników.

Karol Kozicki

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages