środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Wybrali życie wolne od nałogów i pojechali na Nikiforiadę

2013-10-17 16:23:13 (ost. akt: 2013-10-17 13:24:00)

Autor zdjęcia: Karol Kozicki

16 października grupa uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Szczepkowie Borowym uczestniczyła w NIKIFORIADZIE 2013, która odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Ornecie.

Wydarzenie to miało na celu przede wszystkim, kształtowanie pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych, integrację ich środowiska, pobudzenie aktywności twórczej, oraz promocję ich twórczości.


Dlatego też nieprzypadkowa jest nazwa „Nikiforiada”. Wzięła się ona od niepełnosprawnego artysty, malarza, którym był Nikifor Krynicki. Był to człowiek żyjący samotnie w wielkiej biedzie, a we własnym środowisku był poniżany i wyśmiewany ze względu na swoją niepełnosprawność. Jego twórczość została zauważona i doceniona dopiero pod koniec życia. Wówczas uznano go za jednego z najwybitniejszych artystów na całym świecie.


Nikiforiada odbyła się pod patronatem Wojewody Warmińsko – Mazurskiego, Starosty Powiatu Lidzbarskiego oraz Burmistrza Ornety. Program tegorocznej twórczości realizowany był pod hasłem „Wybieram życie wolne od nałogów”. Uczestnicy poszczególnych ŚDS przygotowali krótkie występy, z których emanował przekaz antynałogowy.Karol Kozicki

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages