Piątek, 28 lipca 2017. Imieniny Ady, Wiwiany, Sylwiusza

Orzeł pokonał Jezioraka i pnie się w górę

2013-10-06 19:08:20 (ost. akt: 2013-10-08 08:12:23)

Dzisiaj (6 października) w 11 kolejce Lks Orzeł pokonał na własnym boisku Jezioraka Iławę 1-0.

Początek spotkania należy do gospodarzy. Raz po raz przedostają się pod bramkę Jezioraka.W 6 min. wrzutka w pole karne stwarza zamieszanie,a najuważniej zachowuje się Kamil Rutkowski i z 8 m. pakuje piłkę do siatki.

Nie ustają ataki Orła. Dwie okazje do podwyższenia wyniku ma Paweł Szypulski, ale próby są nieudane. Pierwszą składną akcję przeprowadzają goście dopiero w 25 min.meczu. Z ostrego kąta strzela zawodnik z Iławy, ale broni Łukasz Radzikowski. Od 35 min.trwa napór miejscowych. Paweł Szypulski główkuje-piłka nad poprzeczką. Dwie minuty później oddaje piękny strzał,ale jeszcze efektowniej broni Dawid Struzik.

Chwilę później w doskonałej sytuacji strzela Mariusz Łochnicki- minimalnie nad poprzeczką. W jednym ze starć w powietrzu ucierpiał Paweł Szypulski. Z rozciętym łukiem brwiowym opuszcza na kilka minut plac gry. Tuż przed przerwą znów strzela Mariusz Łochnicki, niestety próba podobna do pierwszej. Mimo wielu sytuacji wynik nie zmienia się i Orzeł prowadzi tylko 1-0.

Drugą połowę lepiej zaczynają "jeziorowcy". Już pierwsza ich akcja mogła zakończyć się wyrównaniem,ale broni Łukasz Radzikowski.Następne minuty to akcja za akcję, ale bardziej dokładni w grze są piłkarze Jezioraka. Orzeł sprawia wrażenie, jakby zadowalało ich jednobramkowe prowadzenie. Brak klarownych sytuacji, ale za to coraz bardziej nerwowo w ekipie gości.W 81 min.wykonują rzut wolny z ok 20 m. Zasłonięty nasz bramkarz broni jednak znakomicie. Tuż przed końcowym gwizdkiem, zawodnik z Iławy dostaje drugi żółty kartonik i opuszcza boisko.

Po chwili jest już po meczu Trzy punkty zostają w Janowcu.Poziom trochę rozczarował, ale za tydzień nikt o stylu nie będzie pamiętał, a punkty na koncie pozostaną. Po tym zwycięstwie Lks Orzeł przesunął się na 4 miejsce w tabeli.