Piątek, 28 lipca 2017. Imieniny Ady, Wiwiany, Sylwiusza

Orzeł zwyciężył w Elblągu

2013-09-29 17:30:57 (ost. akt: 2013-09-29 21:53:00)

Dziś (29 września) w meczu 10 kolejki piłkarskiej V ligi Orzeł Janowiec Kościelny wygrał na wyjeździe w Elblągu z rezerwami Concordii 2:1 (2:1)

Kolejne zwycięstwo odnieśli piłkarze Orła Janowiec Kościelny w rozgrywkach V ligi pokonując w 10 kolejce na wyjeździe silną ekipę rezerw Concordii Elbląg 2:1.

Przeciwko janowieckiemu Orłowi gospodarze zagrali wzmocnieni kilkoma zawodnikami z pierwszego składu i już na początku spotkaniu zdobyli prowadzenie.

Jednak z minuty na minutę rozkręcali się piłkarze Orła i na efekty nie trzeba było długo czekać. Paweł Szypulski po centrze z rzutu rożnego najwyżej wyskakuje do piłki i piękną główką strzela pierwszego gola doprowadzając do remisu .

Drugiego i jak się okazało ostatniego gola w tym meczu dającego 3 punkty dla Orła strzelił Robert Walendziak. Od 20 min. Orzeł niepodzielnie panował na boisku i miał jeszcze w tej części gry kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia rezultatu jak chociażby niewykorzystany rzut karny Andrzeja Łochnickiego, który nie trafił piłką w światło bramki.

Po przerwie Concordia rusza do zmasowanych ataków, lecz umiejętnie grający piłkarze z Janowca nie pozwolili odebrać sobie jakże cennego zwycięstwa. W 80 min. Paweł Szypulski mógł podwyższyć rezultat, lecz jego strzał trafił w poprzeczkę.