Wtorek, 26 września 2017. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Remis Orła w Pasłęku

2013-08-28 20:46:03 (ost. akt: 2013-08-28 21:05:56)

W środę (28 sierpnia) w meczu 5 kolejki piłkarskiej V ligi Orzeł Janowiec Kościelny zremisował na wyjeździe z Polonią Pasłęk 1:1 (0:0).

Orzeł Janowiec Kościelny kolejny swój ligowy mecz rozegrał w Pasłęku, w rywalem ich była miejscowa Polonia. Spotkanie po niezłej grze zakończyło się podziałem punktów.

Dzisiejszy mecz w Pasłęku był dobrym spotkaniem, stał na niezłym poziomie w którym dużo było walki o piłkę. Goście z Janowca podeszli bez respektu do rywala, kontrolowali grę i zasłużenie wywieźli z ciężkiego terenu 1 punkt, a przy odrobinie szczęścia w końcówce mogli pokusić się o pełną pulę.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo. Gole zaczęły padać w II połowie. W 55 min. po składnej akcji całego zespołu gola dla Orła zdobywa Paweł Szypulski. Orzeł po zdobyciu prowadzenia zagęszcza środek pola i kontroluje grę. Polonia starała się zmienić niekorzystny dla nich rezultat. Na dziesięć minut przed końcem strzał Bartka Szczypińskiego trafił w słupek bramki gospodarzy.

Szaleńczy pościg gospodarzy przyniósł im powodzenie w końcówce spotkania. Wyrzut z autu w 87 min. poszybował wysoko w pole karne Orła w którym powstało ogromne zamieszanie i Polonia w zamieszaniu doprowadziła do wyrównania w tym spotkaniu.

Jeszcze w końcówce Orzeł mógł przechylić szansę zwycięstwa na swoją stronę. Zarówno Kamil Rutkowski jak i Andrzej Łochnicki nie zmusili bramkarza Polonii do kapitulacji.

Wynik remisowy jest sprawiedliwym rezultatem w tym spotkaniu, nie krzywdzącym żadnej ze stron. Najbliższy mecz ligowy Orzeł Janowiec ponownie grać będzie na wyjeździe, tym razem w sobotę 31 sierpnia w Ornecie przeciwko Błękitnym.