Piątek, 28 lipca 2017. Imieniny Ady, Wiwiany, Sylwiusza

Remis Orła Janowiec z Radomniakiem Radomno

2013-08-14 21:01:21 (ost. akt: 2013-08-15 23:00:02)

W środę (14 sierpnia) w meczu 2 kolejki piłkarskiej V ligi Orzeł Janowiec Kościelny zremisował 1:1 (1:0) z Radomniakiem Radomno

Radomniak Radomno to beniaminek V ligi, zespół który na finiszu rozgrywek ubiegłego sezonu wyprzedził Gminę Kozłowo.

Dzisiejszy mecz Orła z Radomniakiem od początku prowadzony był w szybkim tempie i był bardzo zacięty, wyrównany. Zawodnicy obydwóch drużyn prowadzili otwartą grę przez co obserwowaliśmy sporo akcji ofensywnych. Goście tanio swojej skóry nie sprzedali i udowodnili że nie przypadkiem awansowali do V ligi.

Wysoko beniaminek z Radomna postawił poprzeczkę gospodarzom. Rywal bez respektu podszedł do dzisiejszego spotkania. Gra często zaostrzała się i arbiter spotkania Daniel Bugajski często sięgał po żółte kartki.

Aktywny w dzisiejszym spotkaniu snajper gospodarzy Paweł Szypulski przed polem karnym odzyskał od obrońców gości piłkę podał ją na lewą stronę a tam groźny strzał oddał Robert Walendziak. W 24 min. wspomniany Paweł Szypulski sam przeprowadza rajd lewą stroną, mija dwóch obrońców i o centymetry piłka nie trafia w światło bramki.

Kilka minut później faulowany w polu karnym gości kapitan Orła Andrzej Łochnicki sam wymierza sprawiedliwość i pewnie egzekwuje rzut karny. Orzeł obejmuje prowadzenie 1:0 i do końca tej części gry przeważa, lecz następne gole nie padają.

Radomniak groźnie uderza z dystansu za sprawą Przemysława Grabowskiego, a rajd prawą stroną przeprowadza Przemysław Gorzki.

Po zmianie stron nadal wysokie tempo obserwujemy, niestety ponownie częste faule z obydwóch stron przerywane są przez arbitra spotkania. Przemek Małecki z Orła groźnie uderza po podaniu od Krzysztofa Ramy. W odwecie Przemysław Grabowski strzela minimalnie obok słupka dając ostrzeżenie dla miejscowej drużyny.

Spore fragmenty gry to przewaga Orła. Goście częściej przebywają na własnej połowie, z przodu mając aby wysuniętego jednego zawodnika. Pod koniec spotkania kiks Kamila Rutkowskiego o mało nie zakończył się wyrównującym golem w tym spotkaniu. Najaktywniejszy wśród gości Przemysław Grabowski wychodzi sam na sam z bramkarzem Orła Łukaszem Radzikowskim, lecz ten nie daje się zaskoczyć.

Na trzy minuty przed zakończeniem musiał jednak skapitulować, a swoją dobrą grę w tym meczu zdobyciem wyrównującego gola przypieczętował wspomniany Przemysław Grabowski. Mecz zakończył się remisem 1:1, wynikiem odzwierciedlającym przebieg wydarzeń na boisku.

Orzeł Janowiec Kościelny - Radomniak Radomno 1:1 (1:0)
1:0 Andrzej Łochnicki (31'-k)
1:1 Przemysław Grabowski (87')

Orzeł Janowiec: Radzikowski - A.Łochnicki - M.Łochnicki - Rólka - Rutkowski - Kosiński - Walendziak - Małecki - Rama - Wąsowski - Szypulski oraz Sarbiewski, Szczypiński
Radomniak Radomno: Komorowski - Skonieczka - C.Cabaj - Cichocki - Ciepliński - Górzyński - Gorzka - Harmacińskki - Mówiński - Grabowski - Dąbrowski oraz Kalinowski, P.Cabaj, Dikau, Lewicki

Sędzia: Daniel Bugajski