Niedziela, 24 września 2017. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

V liga: Orzeł Janowiec Kościelny wygrywa na inaugurację rozgrywek nowego sezonu

2013-08-10 20:23:36 (ost. akt: 2013-08-10 22:29:01)

W sobotę (10 sierpnia) w inauguracyjnym meczu sezonu 2013/2014 w V lidze Orzeł Janowiec Kościelny pokonał na wyjeździe GKS Stawigudę 3:0 (0:0)

Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się najlepszy strzelec Orła Paweł Szypulski, który wszystkie 3 gole zdobył w II połowie.

Spotkanie w Stawigudzie było ciężkim i twardym spotkaniem. Gospodarze wysoko postawili poprzeczkę gościom z Janowca. Gospodarz GKS Stawiguda to silny fizycznie zespół. Do przerwy mimo niezłych okazji do zdobycia goli utrzymywał się wynik bezbramkowy. Zabrakło trochę szczęścia w wykończeniu akcji podbramkowych

Po przerwie nadal szybkie tempo gry w wykonaniu janowieckich piłkarzy przyniosło efekty bramkowe. Dwa szybko zdobyte gole przez Pawła Szypulskiego niejako ustawiły grę i zespół ten kontrolował grę zdobywając w dalszej części meczu kolejnego trzeciego gola.

Zasłużone zwycięstwo Orła Janowiec Kościelny w tym meczu i pierwsze 3 punkty w nowym sezonie pojechały do Janowca. Orzeł Janowiec po tym zwycięstwie zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli i w najbliższym meczu drugiej kolejki na własnym terenie rozegranym już w najbliższą środę (14 sierpnia) zagra z beniaminkiem Radomniakiem Radomno.