Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Orzeł protestuje przeciwko spadkowi do okręgówki

2013-07-10 13:36:58 (ost. akt: 2013-07-10 13:43:29)

Warmińsko – Mazurski Związek Piłki Nożnej postanowił, że z IV ligi spadają 3, a nie jak było powiedziane na początku sezonu 2 zespoły. Tym samym do klasy okręgowej ma spaść Orzeł Janowiec Kościelny. — Składamy zdecydowany protest odnośnie relegowania naszej drużyny z szeregu czwartoligowców — mówi prezes Orła Wojciech Szypulski.9 lipca prezes złożył oficjalny protest w siedzibie WMZPN w Olsztynie o treści:


W związku z decyzjami WMZPN odnośnie kształtu IV ligi w sezonie 2013/2014, składamy zdecydowany protest odnośnie relegowania naszej drużyny z szeregów czwartej ligi.

Wg regulaminu rozgrywek, obowiązującego w ubiegłym zezonie, z IV ligi spadają zespoły z poz.16 i 15 oraz tyle drużyn, aby po spadkach z III ligi, IV liczyła 16 zespołów.

Ponieważ wg ustaleń Związku z III ligi nie spadł żaden zespół, to wg regulaminu pozycja 14 w tabeli powinna gwarantować utrzymanie.

Nigdzie nie ma zapisu, że powinniśmy opuścić IV ligę, ponieważ powstał nowy twór w postaci rezerw Olimpii Elbląg.

Do tej pory stanowisko władz związkowych było takie, że ewentualne miejsce dla takiej drużyny nie powinno być tworzone kosztem innej. Podobna sytuacja zaistniała w III lidze (rezerwy Jagielloni Białystok) i tu Związek znalazł rozwiązanie. Uratowano w ten sposób Motor Lubawa oraz dodatkowo Warmię Grajewo.

Dlaczego w podobny sposób nie potraktowano sytuacji w IV lidze? Czujemy się oszukani i pokrzywdzeni. Do końca walczyliśmy fair na boisku i taka sytuacja wydaje się niezgodna z duchem sportu.

Jako Klub rozpoczęliśmy przygotowania do nowego sezonu pod kątem dalszej gry w IV lidze. Poczyniliśmy starania dotyczące wzmocnień zespołu, co w obecnej chwili stawia nas w kłopotliwej sytuacji. Chodzi też o morale piłkarzy, którzy włożyli mnóstwo serca i zdrowia w walkę na boisku, by przegrać w poza boiskowych układach.

Bardzo prosimy o ustosunkowanie się do zaistniałej sytuacji. W innym przypadku będziemy się odwoływać do odpowiednich organów w Polskim Związku Piłki Nożnej.

Zarząd LKS Orzeł Janowiec Kościelny
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (32) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kibic #1145095 | 83.28.*.* 16 lip 2013 22:55

  Sam jestem na każdym meczu startu i z tego co słyszałem od ludzi to wcale tak fajnie nie jest w tych seniorach... zawodników na treningach można u placów jednej ręki wyliczyć i jak tu zbudować drużynę, która może powalczyć o wyższe lokaty w tabeli IV ligi?! Kiedyś jak Saternus prowadził seniorów to liderzy bali sie przyjeżdżać no nidzicy bo wiadomo było, że nikt nogi nie odstawi. Jeszcze 2 lata temu na treningach było po 16-18 osób wtedy to można było to nazwać drużyną. A teraz to jest zbieranina chłopaków, którzy przychodzą na treningi bo im sie w domu nudzi

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. W.J #1141700 | 46.77.*.* 13 lip 2013 08:34

  startem się nie przejmuj start się odrodzi tylko nie wyciągaj łap po zawodników startu ,jeszcze wszystkiego nie napisałeś że wam atmosfere robi zakrapiana u nas przyjezdzasz na kiełbaski ,my będziemy grc w IV lidze wy napewno w okręgówce i w naszym klubie jest atmosfera i nie martw się o nasz klub.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. jw #1141577 | 83.9.*.* 12 lip 2013 23:55

  Zaniepokojeni sytuacją w Starcie mogą sobie przypomieć niekt óre fakty.Przez ostatnie kilka lat nie pasował wam żaden trener,piłkarzy odsądzaliście od czci i wiary,działaczy,którzy pompowali w klub swoją prywatną kasę oskarżacie o nieróbstwo i nieudolność,mecze przypominają stypę a nie widowisko piłkarskie.O co w tym wszystkim chodzi.Komu zależy aby tak było.Znajdźcie "kreta" na swojej działce a nie szukajcie winnych w okolicy.Nidzicę stać na mocną IV czy nawet III ligę,czego Wam życzymy z Janowca,ale uderzcie się sami w piersi...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. jw #1141567 | 83.9.*.* 12 lip 2013 23:36

  To,że jesteśmy małym klubem,nie oznacza,że można nas traktować jak piąte koło od samochodu.Płacimy do związku takie same pieniądze jak wszyscy,i oczekujemy równego traktowania.Klimat w Janowcu jest specyficzny i ludzie też.Nie ma wielkich pieniędzy,a to co robimy jako działacze czy piłkarze nie ma związku z kasą.Mamy szacunek dla ludzi,którzy współtworzą historię Orła.Przez ponad siedem lat pobytu Waldka Pyrackiego w Janowcu nie było przypadku,by podważyć jego fachowość czy zaangażowanie,choć sportowo bywało różnie. Nigdy nikt na niego złego słowa nie powie i jesteśmy mu wdzięczni za te lata,i życzymy wszystkiego najlepszego w nowej pracy.Co do zawodników z Nidzicy(czytaj -Startu) powinniście odpowiedzieć sobie sami-sympatycy MKS.Dlaczego chcą grać w Orle.Najpierw byli banici,łącznie z treneremWP.Oskarżani i wyszydzani mieli dość,a chcieli się jeszcze bawić piłką.To znaleźli w Janowcu.Bez presji i zawsze traktowani z szacunkiem. Także teraz młodzi i zdolni,z bółem serca odchodzą,ale mają dość ciągłej nagonki,inwektyw i braku szacunku.To nie pieniądze ich pchają do Janowca.Tu,mimo wielu mankamentów jest jedno,jest drużyna,jest atmosfera i każdy jest traktowany jak członek rodziny.W tym jest nasza siła,i nikt nie jest w stanie tego zburzyć.Dalej będziemy grać i cieszyć się piłką i niezależnie czy to będzie IV,V czy inna liga.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. jj #1140683 | 88.199.*.* 12 lip 2013 11:32

  jak by mieli tak dobrze to by nie odeszli do orła będa następni

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (32)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages