Czwartek, 29 czerwca 2017. Imieniny Pawła, Piotra, Salomei

Szaleńcza pogoń Orła i remis w spotkaniu z GKS Wikielec

2013-06-29 20:18:03 (ost. akt: 2013-06-30 22:48:25)

Dziś (29 czerwca) w meczu ostatniej 30 kolejki piłkarskiej IV ligi Orzeł Janowiec po ambitnej grze zremisował ze zdobywcą Wojewódzkiego Pucharu Polski GKS Wikielec 3:3 (0:2)

Od 0:3 do remisu 3:3 w spotkaniu z GKS Wikielec piłkarze janowieckiego Orła zakończyli rozgrywki w IV lidze.

Przed meczem Orła Janowiec Kościelny z GKS Wikielec odbyła się miła uroczystość. Wójt Gminy Janowiec Kościelny Bożena Grochala oraz Prezes klubu Orzeł Janowiec Kościelny Wojciech Szypulski wręczyli prezent ślubny nowożeńcom piłkarzowi Orła Krzysztofowi Boruckiemu i jego małżonce Paulinie. Statuetkę otrzymał również najlepszy piłkarz i strzelec Orła w rozgrywkach IV ligi Andrzej Łochnicki.

Orzeł Janowiec Kościelny do dzisiejszego spotkania z GKS Wikielec przystąpił bardzo zmotywowany do gry. Punkty temu zespołowi były niezwykle potrzebne by mieć jeszcze jakąś nadzieję na utrzymanie się w lidze.
Gospodarze od początku spotkania przejmują inicjatywę na boisku. Stwarzają sporo świetnych okazji strzeleckich, lecz ich nie wykorzystują.

W 10 min. po błędzie środkowych obrońców Orła piłkę przechwytuje lider zespołu z Wikielca doświadczony Remigiusz Sobociński i będąc w pozycji leżącej zaskakuje bramkarza Orła Łukasza Radzikowskiego i zdobywa pierwszego gola dla swego zespołu. Orzeł nadal przeważa w tej części gry, mnożą się rzuty rożne dla gospodarzy, lecz nadal zerowe konto jest po stronie Orła.

Goście z Wikielca dopiero w 12 min. przeprowadzają składną akcję po której Jacek Hulewicz oddaje groźny strzał na bramkę gospodarzy. W 23 min. w niegroźnej sytuacji podbramkowej wspomniany Jacek Hulewicz w kontakcie z obrońcą gospodarzy nie będąc w sytuacji strzeleckiej teatralnie upada w polu karnym. Decyzja arbitra spotkania bardzo dziwna, gdyż w tej sytuacji wskazał na jedenastkę dla gości. Karnego wykorzystuje strzelec pierwszego gola Remigiusz Sobociński i goście z pod Iławy do przerwy prowadzą 2:0.

Dziwna była pierwsza połowa dzisiejszego spotkania. Orzeł nękał obronę gości non-stop, a gole zdobywali przyjezdni. GKS Wikielec często faulował gospodarzy nie mogąc poradzić sobie z szybkimi zawodnikami Orła.

Początek II połowy to kolejny zimny prysznic dla gospodarzy. Adam Kołakowski nieupilnowany na środku pola karnego po raz trzeci zmusza Łukasza Radzikowskiego do kapitulacji. W chwilę później odżywają nadzieję wśród gospodarzy. Kamil Rutkowski w zamieszaniu pod bramką gości zdobywa pierwszego gola dla gospodarzy.

Kontrowersyjna decyzja sędziego dla zespołu z Wikielca to 58 minuta. Dawid Szypulski otrzymuje prostopadłe podanie od swoich kolegów, podciąga z piłką kilka metrów i zostaje podcięty przez obrońcę gości Piotra Kasperka. Po tym faulu zawodnik Wikielca otrzymuje czerwoną kartkę i opuszcza plac gry. Boisko opuszcza również trener gości Marek Witkowski, który nie może pogodzić się z taką decyzją arbitra.

Goście z Wikielca nie dosyć, że grają w osłabieniu to do końca spotkania grają dość ostro. Żółte kartki otrzymują Grzegorz Ostanek, Jacek Hulewicz i Patryk Wodzicki. Nerwowa gra w wykonaniu finalisty Wojewódzkiego Pucharu Polski na boisku w Kucach. Orzeł nadal prowadzi szybką i otwartą grę, widać że drużynie zależy na zniwelowaniu strat.

W 70 min. na uderzenie z dystansu decyduje się najlepszy zawodnik Orła Andrzej Łochnicki. Jego potężne uderzenie znalazło drogę do bramki strzeżonej przez Macieja Kulę. Już tylko jedna bramka straty do gości. Dziesięć minut później i mamy remis. Dawid Szypulski uderzeniem z 25 m. wyrównuje stan meczu na 3:3.
Więcej goli nie padło w dzisiejszym spotkaniu.

- Za charakter, za wolę walki gratulacje i pochwała dla naszego zespołu. Na ile to wystarczy, na spadek czy utrzymanie, to zobaczymy - powiedział po meczu trener Orła Janowiec Waldemar Pyracki

Orzeł rozegrał dobre spotkanie i zasłużył sobie na zwycięstwo w tym spotkaniu, a tak uciekły kolejne punkty temu zespołowi. Czy sympatyczny zespół janowieckiego Orła utrzyma się w IV lidze, dowiemy się niebawem.

Orzeł Janowiec Kościelny - GKS Wikielec 3:3 (0:2)
0:1 Remigiusz Sobociński (10')
0:2 Remigiusz Sobociński (23'-k)
0:3 Adam Kołakowski (49')
1:3 Kamil Rutkowski (50')
2:3 Andrzej Łochnicki (70')
3:3 Dawid Szypulski (80')

Orzeł Janowiec Kościelny: Radzikowski - Łochnicki - Górny - Rutkowski - Langowski - Rólka - Wąsowski - Kosiński - Walendziak - Małecki - D.Szypulski oraz Lewikowski, Szczypiński, Pyracki
GKS Wikielec: Kula - Szkamelski - Wodzicki -Kasperek - Ostanek - Janiszewski - Hulewicz - Kołakowski - Gostrowski - Karczewski - Sobociński oraz Maska, Jęczewski, Olszewski