Wtorek, 26 września 2017. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Orzeł nie dał rady liderowi z Tolkmicka

2013-06-08 19:06:11 (ost. akt: 2013-06-09 12:17:57)

Dziś (8 czerwca) w meczu 28 kolejki piłkarskiej IV ligi Orzeł Janowiec Kościelny przegrał z liderem Barkasem Tolkmicko 1:4 (0:0)

Ciekawie zapowiadający się mecz 28 kolejki piłkarskiej IV ligi pomiędzy Orłem Janowiec Kościelny z Barkasem Tolkmicko dostarczył sporo emocji przybyłej na te spotkanie publiczności.

Gospodarzom broniącym się przed spadkiem każdy zdobyty punkt w dzisiejszym meczu byłby na wagę złota, natomiast goście z Tolkmicka potrzebowali jednego punktu aby na 3 kolejki przed zakończeniem rozgrywek móc fetować awans do III ligi. Tolkmiczanie plan swój wykonali z nawiązką i wysoko pokonali broniącego się przed spadkiem Orła.

Dzisiejszy mecz w pierwszej połowie nie był rewelacyjnym widowiskiem. Aspirujący do gry w III lidze tolkmiczanie długo męczyli się się z miejscowym Orłem by okazać swoją wyższość. Na uwagę zasługiwały pojedynki prawoskrzydłowego Orła Dawida Szypulskiego z lewym obrońcą Barkasa Przemysławem Matelskim. Zawodnik z Tolkmicka nie mogąc poradzić sobie z szybkim napastnikiem gospodarzy non-stop go faulował i po dwudziestu minutach za kolejny brzydki faul doczekał się żółtej kartki od arbitra spotkania Roberta Michalaka.

Marek Masztaler groźnie strzelał po indywidualnej akcji prawą stroną boiska. W rewanżu po wrzutce Dawida Szypulskiego w pole karne nie zbyt dokładnie głową uderzał Kamil Rutkowski z Orła. Zawodnicy obydwóch drużyn mieli swoje szanse na objęcie prowadzenia lecz ich nie wykorzystali. Karol Styś z Barkasa przestrzela w dogodnej sytuacji po akcji prawą stroną.

Orzeł zagęszczał środek boiska przez co goście mieli problem z przeprowadzeniem swoich akcji ofensywnych. Rafał Jakimczuk bezpardonowo fauluje na środku Przemka Małeckiego, bez konsekwencji od sędziego. W końcówce tej części gry trzej zawodnicy Barkasa Damian Kostkowski, Rafał Jakimczuk i Karol Rutkowski znaleźli się w dogodnej sytuacji podbramkowej, lecz żaden z nich nie potrafił zagrozić bramce gospodarzy strzeżonej przez Łukasza Radzikowskiego.

W II połowie lider z Tolkmicka podkręca tempo swoich akcji. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 55 min po błędzie środkowych obrońców Orła Karol Styś strzałem na długi słupek pokonuje Łukasza Radzikowskiego i goście z Tolkmicka obejmują prowadzenie w tym spotkaniu.

Orzeł chcąc odrobić starty musiał odsłonić się. Grający w drugiej połowie Martin Strach po dośrodkowaniu piłki z rzutu rożnego zaskakującym uderzeniem zdobywa drugiego gola dla Barkasa. Kilka minut później i kolejny gol dla gości. Przemysław Matelski nieupilnowany na środku pola karnego podwyższa rezultat.

Orzeł Janowiec zdobywa w 85 min honorowego gola po pięknym uderzeniu Pawła Szypulskiego. W ostatnich minutach meczu obrońcy gości zagrywają ręką w polu karnym, lecz arbiter spotkania nie dopatrzył się przewinienia gości. W doliczonym czasie grający w od drugiej połowy Łukasz Mazurowski ustala końcowy rezultat spotkania.

Orzeł Janowiec przegrał z liderem z Tolkmicka 1:4. Barkas nie zachwycił swoją grą. Pierwsza połowa była słaba w wykonaniu tego zespołu, druga nieco lepsza, skuteczniejsza i dzięki czemu 3 punkty pojechały do Tolkmicka, a Barkas po zwycięstwie nad Orłem już dzisiaj fetował na płycie boiska awans do III ligi. Zawodnikom z Tolkmicka gratulujemy i życzymy powodzenia w III lidze.

Powiedzieli po meczu:
- Trener Orła Janowiec Kościelny: Waldemar Pyracki
Do momentu kiedy nie straciliśmy pierwszej bramki, uważam że było bardzo przyzwoicie. Tolkmicko, mimo, że częściej było w posiadaniu piłki, to nie stwarzało sytuacji, z których mogłyby paść bramki. Ten gol trochę pokrzyżował nam plany. Otworzyliśmy się, zaczęliśmy atakować i goście strzelili nam następne bramki. Nie ma co ukrywać Barkas to jest drużyna która zajmuje 1 miejsce w lidze. Do tej pory stracili jedynie dziesięć bramek i przegrali tylko jeden mecz. Myślę, że zaprezentowaliśmy na tyle na ile dzisiaj było nas stać. Jesteśmy w grze i będziemy dalej walczyć o utrzymanie się w lidze.

- Trener Barkasa Tolkmicko: Adam Boros
Widać było, że gospodarze wkładali wszystko, by zdobyć chociaż jeden punkt. My już dziś chcieliśmy przypieczętować awans do III ligi. Gospodarze rzucili sporo sił w dzisiejsze spotkanie. W takim tempie nie można grać przez 90 minut. Przypuszczałem że cierpliwość i dokładność w grze będzie popłacać i że prędzej czy później przeniesie to efekt i tak się stało.

Orzeł Janowiec Kościelny - Barkas Tolkmicko 1:4 (0:0)
0:1 Styś (55')
0:2 Strach (74')
0:3 Matelski (80')
1:3 P.Szypulski (85')
1:4 Mazurowski (90+3')

Orzeł Janowiec Kościelny: Radzikowski - Łochnicki - Górny - Langowski - Rólka - Rutkowski - Małecki - Wąsowski - Walendziak - D.Szypulski - P.Szypulski oraz Lewikowski, Kolankowski, Szczypiński, Kosiński
Barkas Tolkmicko: Dratwa - Wiliński - Laskowski - Kostkowski - Matelski - Jakimczuk - Masztaler - Żak - Rutkowski - Kuczkowski - Styś oraz Mazurowski, Strach, Tomkiewicz, Pietrzkiewicz