Wtorek, 22 sierpnia 2017. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Bez braci Szypulskich Orzeł poległ w Gołdapi

2013-06-01 20:06:38 (ost. akt: 2013-06-02 22:52:46)

W sobotę (1 czerwca) w meczu 27 kolejki piłkarskiej IV ligi Rominta Gołdap wygrała z Orłem Janowiec Kościelny

W dzisiejszym spotkaniu z Romintą Gołdap Orzeł Janowiec wystąpił bez dwóch swoich czołowych zawodników: braci Pawła i Dawida Szypulskich pauzujących za kartki.

Rominta Gołdap walczy jeszcze o awans do III ligi i w dzisiejszym spotkaniu z Orłem czym prędzej chcieli pokazać swoją wyższość. Sztuka ta im się udała. Rominta szybko obejmuje prowadzenie w meczu.

Wychodzący na czystą pozycją i będący sam na sam z bramkarzem gospodarzy Robert Walendziak zostaje sfaulowany w polu karnym i jedenastkę dającą wyrównanie w tym spotkaniu wykorzystał Andrzej Łochnicki. Tuż przed przerwą Rominta objęła prowadzenie 2:1.

Po przerwie Rominta posiada optyczną przewagę na boisku, gra bardziej widowiskowo i walczy z determinacją o podwyższenie wyniku. Ostatecznie padają jeszcze dwa gole dla gospodarzy i Rominta wysoko wygrywa te spotkanie z janowieckim Orłem 4:1.

Mieliśmy też swoje sytuacje których niestety nie wykorzystaliśmy. Groźne akcje stwarzał Bartek Szczypiński, raz trafił w spojenie słupka i poprzeczki. Gospodarze wygrali zasłużenie, mieli więcej sytuacji i je wykorzystali - powiedział po meczu trener Orła Janowiec Kościelny: Waldemar Pyracki.