Poniedziałek, 26 czerwca 2017. Imieniny Jana, Pauliny, Rudolfiny

Orzeł gromi Mamry Giżycko 5:0

2013-05-29 20:39:49 (ost. akt: 2013-05-31 12:52:46)

Dziś (29 maja) w zaległym spotkaniu 19 kolejki piłkarskiej IV janowiecki Orzeł rozgromił Mamry Giżycko aż 5:0 (2:0)

Walczący o utrzymanie się w IV lidze piłkarze Orła Janowiec Kościelny rozegrali kolejne świetne spotkanie. Dzisiejszy rywal z Giżycka niewiele miał do powiedzenia i wysoko przegrał z gospodarzami.

Początek spotkania to wyrównane spotkanie. Z biegiem czasu na boisku uwidacznia się przewaga gospodarzy. Dawid Szypulski groźnie przeprowadza akcję prawą stroną boiska. Po jednej z jego akcji Kamil Rutkowski nieczysto trafia w piłkę i okazja zmarnowana. W 22 min. starszy z braci Szypulskich Paweł otrzymuje prostopadłe podanie na dobieg, lecz naciskany przez obrońców gości nie oddaje mocnego strzału.

W dwie minuty później i pierwsza radość gospodarzy w tym spotkaniu. Dawid Szypulski z prawej strony oddaje strzał, bramkarz gości Dominik Czajkowski wybija piłkę przed siebie, a tam formalności dopełnia Robert Walendziak i gospodarze obejmują prowadzenie.

Grzegorz Bierć na lewym skrzydle próbuje zagrażać Orłowi, a na środku ataku Przemysław Łapiński. Groźną akcję przeprowadził Karol Ryczkowski z prawej strony. Zagrana przez niego w pole karne piłka wywołała spore poruszenie w swojej drużynie gdyż zawodnicy Mamr domagali się rzutu karnego. Arbiter nakazał grać dalej. Z decyzją sędziego nie mógł pogodzić się grający trener z Giżycka Krzysztof Koleśnik, który ukarany został żółtą kartką.

W 42 min. Orzeł wykonuje rzut wolny z ponad 30 m. Andrzej Łochnicki wykonawca tego stałego fragmentu gry podaje piłkę do nieobstawionego na prawej stronie Dawida Szypulskiego, który podciąga z piłką kilka metrów i strzałem w samo okienko zdobywa drugiego gola dla Orła.

Początek II połowy i Orzeł podwyższa wynik na 3:0. Zdobywca pierwszego gola Robert Walendziak przeprowadza rajd lewą stroną i zostaje sfaulowany przez bramkarza z Giżycka. Arbiter spotkania wskazuje na rzut karny dla gospodarzy. Jedenastkę pewnie wykorzystuje Andrzej Łochnicki. Kilka minut później Orzeł gra już w osłabieniu, Jakub Górny otrzymuje drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną i opuszcza boisko

Orzeł gra w osłabieniu, lecz tempo gry tego zespołu nie spada. Grając w osłabieniu nadal przeważa i zdobywa kolejne gole. Wspaniałą interwencją popisuje się bramkarz gospodarzy Łukasz Radzikowski który we wspaniałym stylu broni strzał Grzegorza Bierć. Paweł Szypulski po groźnym rajdzie prawą stronę, piłka osiada na siatce tuż nad poprzeczką gości.

Tomek Langowski skiksował przed polem karnym i bramkarz Orła ponownie pewnie broni tym razem po strzale Krystiana Wiszniewskiego. Ostatnie 10 minut to gole braci Szypulskich. Swojego drugiego a czwartego dla zespołu zdobywa Dawid, który wykorzystał kolejnego karnego po faulu na nim, a w ostatniej minucie role się odwróciły. Faulowany też w polu karnym Paweł sam wymierza sprawiedliwość gościom i zdobywa piątego gola dla Orła.

Orzeł wysoko wygrał dzisiejsze spotkanie bo aż 5:0 z Mamrami Giżycko. Zespół pokazał charakter, upór i udowodnił że z powodzeniem można walczyć o utrzymanie się w IV lidze. Dzisiejszy mecz trochę był nietypowy. Trzy rzuty karne dla gospodarzy i wszystkie wykorzystane.

Powiedzieli po meczu
- Trener Orła Janowiec Kościelny: Waldemar Pyracki
Tę rundę gramy tak z meczu na mecz znacznie lepiej. Zatrybiło w końcu. Chłopcy dali z siebie wszystko. Dobrze taktycznie podchodzimy do meczu. Znając przeciwnika z relacji i oględzin innych realizacja zadań taktycznych przynosi sukces. Z przodu udało nam się strzelić, akcje momentami były takie fajne, porywające. Nawet grając w dziesięciu stwarzaliśmy jeszcze więcej zagrożenia niż grając w pełnym składzie. Motorycznie jesteśmy dobrze przygotowani, bo grając w dziesięciu nie było widać tej różnicy na boisku. Cieszą punkty, cieszy miejsce w tabeli. Ciężko będzie to utrzymać. Zdajemy sobie sprawę, że musimy zrobić jeszcze jakiś krok, bo to będzie za mało trochę. Jest wszystko na dobrej drodze.

- Trener Mamry Giżycko: Krzysztof Koleśnik
Jak się przegrywa 5:0 to ciężko cokolwiek powiedzieć. Wiedzieliśmy, że będzie to ciężki mecz dla nas. Orzeł z dużą determinacją walczy o utrzymanie w IV lidze. My teoretycznie mamy lepszą sytuację, chociaż w dzisiejszym meczu nie było tak dobrze jakbyśmy do końca sobie życzyli. Do końca jeszcze 5 meczy i mam nadzieję, że zdobędziemy jakieś 5-6 punktów i spokojnie utrzymamy się w tej IV lidze. Orzeł pokazał, że determinacja i walka przez 90 minut na całym boisku może przynieść efekty. 3 punkty i pewne zwycięstwo drużyny Orła

- Zawodnik Orła Janowiec Kościelny: Dawid Szypulski
W dzisiejszym meczu cała drużyna była bohaterem. Wszyscy harowali, ja strzeliłem dwie bramki przy pomocy całej drużyny. Pierwsza bramka, ten stały fragment gry długo był ćwiczony na treningach. Super, że udało się to w końcu zrealizować w meczu. Walczymy o utrzymanie do końca. Nie składamy broni, walczymy do końca. Chciałbym dodać jeszcze, że dzisiejsze zwycięstwo to wielka zasługa trenera, że tak samo jak pod Drwęcę nas ustawił taktycznie.