środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Rodzinna majówka w Kucach. Zobacz zdjęcia

2013-05-28 11:46:07 (ost. akt: 2013-05-28 11:56:06)

Autor zdjęcia: SOKSiR

Na stadionie Gminnym w Kucach odbyła się „Rodzinna Majówka 2013”, której organizatorem był Samorządowy Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Janowcu Kościelnym. Hasłem tegorocznej majówki było „Rodzina a przekaz wartości i tradycji”.

Organizatorzy jak co roku przygotowali bogaty program artystyczny. Przybyłych gości przywitała i zainaugurowała majówkę Pani Wójt Bożena Grochala. W tym samym czasie rozpoczął się turniej piłki nożnej Oldboy-ów o Puchar Wójta Gminy Janowiec Kościelny. Zwycięzcą turnieju została drużyna Janowiec Kościelny wspierana przez Oldboyów ze STARTU Nidzica.

Podczas imprezy zaprezentowali swoje uzdolnienia muzyczne uczniowie z ZS w Janowcu Kościelnym pod kierunkiem Pani Judyty Wrzeszczyńskiej, zespół wystąpił w repertuarze na Dzień Matki, a który de facto przypadał właśnie w tym dniu. Piosenka „Do Ciebie mamo” w wykonaniu Asi Podowskiej wzruszyła do łez niejedną mamę.

Następnie dziewczynki z SOKSiR z zespołów JUST DANCE oraz STOPKA zaprezentowały układy taneczne do najnowszych przebojów muzycznych. Po występach gminnych zespołów przyszedł czas na zaproszonych Gości. O godzinie 14.30 odbył się koncert zespołu „EM Bębniarze” z Olsztynka, którzy oprócz perfekcyjnego grania na bębnach, zaśpiewali kilka piosenek z rodzaju hip-hop nawołujących do zerwania z przemocą w rodzinie oraz do zerwania
z nałogiem narkomanii i alkoholizmu.

Po części artystycznej przyszedł czas na konkursy i zabawy.
- Rodzinny rzut lotką ( I miejsce rodzina Kołakowskich, II miejsce rodzina Kosińskich, III miejsce rodzina Wrzeszczyńskich)
- Bieg w parach ze związanymi nogami ( I miejsce Radek Długokęcki z tatą, II miejsce Żebrowska Weronika i Ola Kownacka, III miejsce Julia Rama i Julia Radzymińska)
- Strzelanie do bramki z 20 metrów (bez konkurencyjny okazał się Krystian Rudziński)
- Rzut kółkiem na pachołek ( I miejsce rodzina Szulc, II miejsce rodzina Rama, III miejsce rodzina Kosińskich).


Przy grzybku podczas trwania majówki, Katarzyna Szczepkowska i Ewelina Wrzeszczyńska przygotowały niemałą atrakcję dla najmłodszych: malowały dzieciom buźki. Każdemu chętnemu dziecku malowały motylki, kotki, pająki, kwiaty, serca, spidermana, supermena.

O godzinie 18 rozpoczął się Koncert „Gwiazdy wieczoru” Agaty Werner, wokalistki popowo – dance-owej. Artystka w połączeniu z dwoma tancerzami dała niezapomniany popis swojego talentu. W czasie trwania występu rozdawała swoje płyty i plakaty.

Przygotowano również atrakcje dodatkowe takie jak: wesołe miasteczko, punkty handlowe, bar piwny, oraz grochówkę. Na zakończenie majowego pikniku odbyła się zabawa na Grzybku. Konferansjerem imprezy była Renata Janicka.

Katarzyna Szczepkowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. gość #1103526 | 83.9.*.* 4 cze 2013 14:05

  Jeśli chodzi o występy, to cudownie było posłuchać dziewczyn śpiewających o mamach, aż łzy cisnęły się do oczu, tylko występ zakłócała ta cała Pani J. Niech ona śpiewa na weselach i w kościele, a dzieciom zostawi to co robią dzieci, bo podobnie już było na święcie tegorocznych "18"

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. gość #1103515 | 83.9.*.* 4 cze 2013 13:59

  tych ludzi na majówce to na palcach jednej ręki byś policzył!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. jan #1101324 | 83.9.*.* 1 cze 2013 20:15

  Ale ludzi na janowieckiej majówce, że stadion nie pomieścił...... Zawsze te same miejscowe ......

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages