Czwartek, 29 czerwca 2017. Imieniny Pawła, Piotra, Salomei

Trzy bramki Pawła Szypulskiego w zwycieskim meczu z Drwęcą

2013-05-25 21:48:18 (ost. akt: 2013-05-26 12:21:33)

W sobotę (25 maja) w meczu 26 kolejki piłkarskiej IV ligi Orzeł Janowiec Kościelny wygrał z Drwęcą Nowe Miasto 3:1 (0:0)

Wysoko pofrunął dzisiaj janowiecki Orzeł w spotkaniu z Drwęcą Nowe Miasto. Gospodarzom potrzebne są punkty by utrzymać się w gronie IV ligowców. Trener Orła Waldemar Pyracki po obserwacji rywali sprzed kilkunastu dni w ligowym meczu tej drużyny w Nidzicy przydzielił ,,opiekunów'' najgroźniejszym zawodnikom. Grzegorz Bała i Valentin Dah dzisiaj sobie nie pograli na boisku w Kucach.

Pierwsza połowa to zacięta rywalizacja od pierwszego gwizdka sędziego Patryka Kępki. Na początek po żółtej kartce zarobili Mariusz Rólka z Orła za faul na Grzegorzu Bała, a za chwilę Filip Kasprowicz z Drwęcy za faul na Mateuszu Kosińskim.

Szybkie tempo gry sprawiło, że oglądaliśmy ciekawe widowisko piłkarskie, a to głównie za sprawą gospodarzy, którym zależało na zwycięstwie w tym spotkaniu. Gospodarze od początku meczu szturmują bramkę rywali. Najbardziej błyskotliwy na boisku Paweł Szypulski non-stop nękał bramkarza gości Kamila Wiśniewskiego. Raz w niezłej sytuacji trafia w bramkarza, drugim razem próbuje strzału z dystansu, następnym razem z lewej strony przeprowadza groźny rajd.

Śliska murawa po opadach deszczu sprawiła, że piłka często uciekała zawodnikom. Z biegiem czasu obraz gry nieco wyrównuje się. Goście po strzale głową Pawła Olszewskiego mogli zagrozić bramkarzowi Orła Łukaszowi Radzikowskiemu. I na koniec pierwszej połowy Andrzej Łochnicki trafia w poprzeczkę.

Do przerwy remis bezbramkowy przy przewadze gospodarzy. Czołowi zawodnicy Drwęcy Grzegorz Bała i Valentin Dah nie mogli sobie dzisiaj pograć. Opiekunowie Orła skutecznie ,,wyłączyli'' ich z gry.

Po zmianie stron ostrzeżenie dla Drwęcy już po wznowieniu gry. Atomowy strzał gospodarzy Kamil Wiśniewski piąstkuje na rzut rożny. Bracia Szypulscy dają znać o sobie. Rajd prawą stroną Dawida i będący w polu karnym Paweł naciskany przez obrońców nie trafia w światło bramki.

Kilka minut później i szał radości wśród gospodarzy. Paweł Szypulski po rajdzie prawą stroną mija dwóch obrońców Drwęcy i oddaje piekielnie mocny strzał na bramkę gości i piłka ląduje w siatce. To nie koniec wyczynów tego zawodnika, to dopiero zaczyna się jego gra. Po następnym kwadransie Orzeł prowadzi już 3:0. Koncert gry Pawła Szypulskiego i kolejne dwa gole jego autorstwa przynoszą mu klasycznego hat-tricka.

W 63 min. bohater dzisiejszego dnia otrzymuje podanie z lewej strony od swoich kolegów i ładnym technicznym uderzeniem pokonuje po raz drugi bramkarza gości, a 3 minuty później potężnym uderzeniem z dystansu zdobywa trzeciego gola.

II połowa zdecydowanie należy do gospodarzy, którzy niepodzielnie panują na boisku. Chwila dekoncentracji, rozluźnienia szyków obronnych i honorowego gola zdobywają goście. Paweł Olszewski po kornerze z główki pokonuje Łukasza Radzikowskiego. Po zdobyciu gola dla gości powstało straszne zamieszanie w polu karnym gospodarzy, w którym ucierpiał najbardziej bramkarz Orła, któremu potrzebna była pomoc medyczna.

Orzeł Janowiec Kościelny wygrał dzisiejsze spotkanie 3:1. Był zespołem zdecydowanie lepszym od rywali, dominował na boisku od początku i zasłużenie odniósł sukces w tym spotkaniu.

Orzeł Janowiec Kościelny - Drwęca Nowe Miasto 3:1 (0:0)
1:0 P.Szypulski (52')
2:0 P.Szypulski (63')
3:0 P.Szypulski (66')
3:1 Olszewski (78')

Orzeł Janowiec Kościelny: Radzikowski - Łochnicki - Górny - Langowski - Rólka - Rutkowski - D.Szypulski - Walendziak - Kosiński - Małecki - P.Szypulski oraz Rama, Lewikowski, Szczypiński
Drwęca Nowe Miasto: K.Wiśniewski - Bała - Golovatenko - Rybkiewicz - Zbrzyzny - Urbański - Kasprowicz - R.Wiśniewski - Dah - Goniszewski - Olszewski
Sędzia: Patryk Kępka