Piątek, 17 sierpnia 2018. Imieniny Anity, Elizy, Mirona

Niepokonane miasto- niepokonany klub

2013-05-22 12:00:00 (ost. akt: 2013-05-21 15:03:32)

Autor zdjęcia: Rafał Pyra

Ostatni wyjazd w tegorocznym roku szkolnym w ramach projektu „Kibicuj z klasą” już jest za Nami. Tym razem wyruszyliśmy do Warszawy, aby być naocznymi świadkami hitu piłkarskiego sezonu 2012/2013 – rywalizacji dwóch drużyn ze ścisłej czołówki tabeli tj. Legii Warszawa i Lecha Poznań.

Cały sobotni dzień spędziliśmy w stolicy. Wyruszyliśmy wcześnie rano, dzięki czemu już o godzinie 9.00, będąc pod stadionem Pepsi Arena, zaczęliśmy wyrabiać karty kibica stołecznego zespołu. Pogoda tego dnia była wyśmienita, dlatego też mając założony profil kibica oraz kilka godzin do meczu, z przyjemnością mogliśmy pospacerować po pobliskim parku.

Mecz ten już od kilku tygodni budził ogromne zainteresowanie w całej Polsce. Chętnych do zakupu wejściówek było czterokrotnie więcej, aniżeli biletów. Dzięki wcześniejszej rezerwacji nie musieliśmy się martwić czy uda się nam obejrzeć to spotkanie. Już godzinę przed meczem zasiedliśmy na trybunie północnej i z niecierpliwością oczekiwaliśmy pierwszego gwizdka sędziego. Na stadionie zasiadło łącznie 29,460 widzów. Atmosfera tego dnia na Pepsi Arenie była rewelacyjna. Głośny doping kibiców, który rozlegał się tego dnia po obiekcie warszawskiego stadionu, pomógł piłkarzom Legii pokonać Lecha Poznań 1:0.

Wracając do domu, cała Nasza gromadka miała zachrypnięte gardła, a także obolałe dłonie od żywiołowego uczestniczenia w tym widowisku. Wierzymy, że w jakimś malutkim procencie również i My – kibice z Janowca Kościelnego, pomogliśmy warszawskiemu klubowi zwyciężyć nad drużyną poznańską i przybliżyć do mistrzowskiego tytułu.


„Kibicuj z klasą” w tym roku szkolnym zakończył swoje wyprawy. Byliśmy na meczach Legia Warszawa – Widzew Lódź, Stomil Olsztyn – Cracovia Kraków, Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok, Legia Warszawa – Lech Poznań. Nie oznacza to jednak koniec projektu. Od września ruszamy na kolejne obiekty sportowe.

W planach mamy odwiedzić takie miejscowości jak Ostródę, Olsztyn, Płock, Toruń, Poznań.
Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nasz projekt.

Filmiki z dopingu:

Z kibicowskim pozdrowieniem
twórca i realizator projektu
Rafał Pyra
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages