Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Uczniowie z Janowca Kościelnego dotarli do półfinałów

2013-05-21 17:42:56 (ost. akt: 2013-05-22 10:25:29)

Autor zdjęcia: archiwum drużyny

Młodzież z Janowca Kościelnego uczestniczyła w zawodach piłki nożnej w ramach turniejów Coca Cola Cup 2013. Nasza przygoda w tegorocznej edycji CCC zakończyła się na trzeciej rundzie eliminacji - barażach o finał wojewódzki.

Mecze były rozgrywane na wyjeździe. Zespół chłopców odpadł w rywalizacji z Lidzbarkiem, natomiast dziewcząt okazał się słabszy od Barczewa.

Drużyny, z którymi przyszło nam rywalizować w tym roku w tzw. półfinałach wojewódzkich nie są anonimowe. Chłopcy z Lidzbarka to tegoroczni mistrzowie województwa w halowej piłce nożnej, a zespół z Barczewa to trzecia drużyna w województwie w roku ubiegłym oraz finaliści krajowi Coca Cola Cup z roku 2011.

W lepszych humorach wracaliśmy z odległej Białej Piskiej. Tam , 15 maja, w półfinałach wojewódzkich Szkolnego Związku Sportowego zagraliśmy z zespołami z Wieliczki, Ełku oraz gospodarzami turnieju, Białą Piską. Po wpadce w pierwszym meczu, kolejne dwa wygraliśmy i awansowaliśmy do finału województwa warmińsko- mazurskiego.

Ozdobą całego turnieju była bramka strzelona przez naszego zawodnika Bartosza Szczypińskiego
z tzw. przewrotki w samo okienko, podczas rywalizacji z Ełkiem.

Po drodze do finału wojewódzkiego, jako zwycięzcy schodziliśmy z boiska osiem razy, natomiast gorycz porażki poczuliśmy raz, we wspomnianych półfinałach, przegrywając z zespołem z Wieliczki. Do tej pory pokonaliśmy drużyny z Janowa, Kozłowa, Nidzicy, Wielbarka, Mrągowa, Ełku, Białej Piskiej /dwukrotnie/.


Wyniki półfinałów SZS w Białej Piskiej


Biała Piska – Ełk 1:1
Wieliczki – Janowiec Kościelny 4:3
Biała Piska – Wieliczki 1:0
Janowiec Kościelny – Ełk 4:0
Janowiec Kościelny – Biała Piska 2:1
Wieliczki – Ełk 4:2

Tabela końcowa
1. Wieliczki /gm. Olecko/ — 6 pkt br. 8:6
2. Janowiec Kościelny — 6 pkt br.9:5
3. Biała Piska — 4 pkt br.3:3
4. Ełk — 1 pkt br. 3:9

Skład drużyny: Marek Sadowski, Damian Olszewski, Jakub Janicki, Adrian Skaliński, Artur Szczepkowski, Mateusz Radzikowski, Kamil Olszewski, Konrad Podowski, Adam Wąsowski, Bartosz Szczypiński.

Opiekunem zespołu jest Rafał Pyra.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages