Wtorek, 22 sierpnia 2017. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

IV Liga: Znicz Biała Piska - Orzeł Janowiec Kościelny 3:2 (2:1)

2013-05-18 19:38:45 (ost. akt: 2013-05-19 14:22:31)

W sobotę (18 maja) w meczu 24 kolejki piłkarskiej IV ligi Orzeł Janowiec Kościelny po dobrej grze przegrał nieznacznie z kandydatem do awansu Zniczem Biała Piska 3:2

Gospodarze spotkania zespół Znicza z Białej Piskiej to v-ce lider tabeli IV ligi z aspiracjami na końcowy awans do III ligi.

Znicz w ubiegłym tygodniu rozgrywał trudny pucharowy mecz z Płomieniem Ełk, z którym wygrał w takim samym stosunku co z Orłem Janowiec Kościelny czyli 3:2 i zapewne miał w kościach trudy tamtego spotkania.

Dzisiejsze spotkanie Znicza z Orłem gospodarze rozpoczęli mocnym akcentem. Już w 1 min. golkipera Orła Łukasza Radzikowskiego pokonuje też Radzikowski, ale Konrad ze Znicza. Po kilkunastu minutach pada następny gol dla Znicza po strzale Karola Janika. Początek nie najlepszy, jednak z minuty na minutę janowieckie Orły otrząsają się i zaczynają też zagrażać rywalowi.

W 28 min. faulowany w polu karnym kapitan Orła Andrzej Łochnicki sam wymierza gospodarzom sprawiedliwość i z rzutu karnego zdobywa pierwszego gola dla swego zespołu. Do końca tej części gry trwało wyrównane spotkanie, lecz wynik nie uległ już zmianie.

Po przerwie, podobnie jak w pierwszej części kolejny błąd Orłów i w 48 min. Mateusz Butkiewicz ze Znicza zdobywa trzeciego gola dla gospodarzy. Orzeł walczył dzielnie o zmianę niekorzystnego dla siebie wyniku. Po jednej z akcji Dawida Szypulskiego i wrzutce piłki w pole karne, piłka ociera się o obrońcę gospodarzy Michała Świderskiego i wpada do siatki Znicza. Do końca meczu mimo ambitnej postawy gości z Janowca wynik nie uległ już zmianie.

Szkoda pierwszych 15-20 minut, gdzie straciliśmy dwa gole. Bo później gra się wyrównała i można było stąd wywieźć jakiś korzystniejszy rezultat. Graliśmy przez większość meczu jak równy z równym i szkoda, że po dobrej grze przegrywamy - powiedział tuż po zakończonym spotkaniu trener Orła Janowiec Kościelny: Waldemar Pyracki

Znicz Biała Piska - Orzeł Janowiec Kościelny 3:2 (2:1)
1:0 Konrad Radzikowski (1')
2:0 Karol Janik (8')
2:1 Andrzej Łochnicki (29'-k)
3:1 Mateusz Butkiewicz (48')
3:2 Michał Świderski (88'-s)