Sobota, 22 lipca 2017. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

IV Liga: Vęgoria Węgorzewo - Orzeł Janowiec Kościelny 2:1 (0:1)

2013-05-11 18:27:04 (ost. akt: 2013-05-11 20:01:26)

W sobotę (11 maja) w meczu 24 kolejki piłkarskiej IV ligi janowieckie Orły przegrały w Węgorzewie z miejscową Vęgorią 1:2.

Ambitnie walczący o utrzymanie w IV lidze zespół Waldemara Pyrackiego po ostatnich dwóch zwycięskich spotkaniach niestety w Węgorzewie doznał porażki.

Orzeł do przerwy prowadził, lecz nie udało się do końca spotkania utrzymać tego korzystnego wyniku. Pierwsza połowa to bardzo wyrównane pojedynek. Obydwa zespoły zespoły stwarzają mnóstwo sytuacji strzeleckich, lecz gole nie padały.

W 25. min. po wrzutce Orła piłki w pole karne gospodarzy piłka trafia w rękę obrońcy Vęgorii i arbiter spotkania dyktuje rzut karny dla gości z Janowca. Do wykonania tego fragmentu gry podchodzi kapitan zespołu Andrzej Łochnicki i pewnym strzałem wyprowadza swój zespół na prowadzenie.

Gra w tej części spotkania jest wyrównana i mimo ambitnej postawy zespołu z Janowca wynik do przerwy nie uległ już zmianie

Po zmianie stron obraz gry podobny do pierwszej połowy. Ponownie akcję za akcją obserwują miejscowi kibice.
Gospodarze wykonują rzut wolny z 18 m. Szczelnie ustawiony mur janowieckich piłkarzy nie na wiele się przydał. Zawodnik Vęgorii ten fragment gry wykonuje perfekcyjnie posyłając piłkę tuż nad murem, a pod poprzeczką gości i bramkarz Orła był bezradny przy takim uderzeniu piłki. Na tablicy wyników remis 1:1.

Orzeł to zespół z charakterem, walczący ambitnie do końca meczu. Paweł Szypulski marnuje świetną okazję na zdobycie prowadzenie po jego uderzeniu głową. W końcówce spotkania ten sam zawodnik stojąc tyłem do bramki również nie potrafił zdobyć gola.

Gospodarze z kontry w ostatniej minucie wyprowadzają szybką akcję i w ostatnich sekundach meczu zdobywają zwycięskiego gola. No, cóż pech ogromny janowieckiego klubu. Remis w tym spotkaniu był w ich zasięgu. Tym razem nie udało się.