Wtorek, 26 września 2017. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

IV liga: DKS Dobre Miasto - Orzeł Janowiec Kościelny 0:2 (0:0)

2013-05-01 18:54:26 (ost. akt: 2013-05-03 12:21:19)

W środę (1 maja) w meczu 22 kolejki piłkarskiej IV ligi Orzeł Janowiec Kościelny odniósł długo oczekiwany sukces wygrywając w Dobrym Mieście z miejscowym DKS-em 0:2

Miłą niespodziankę swoim sympatykom piłki nożnej w Janowcu Kościelnym sprawili dzisiaj piłkarze Orła. Pokonali na wyjeździe wyżej notowany zespół, też beniaminka rozgrywek DKS Dobre Miasto 0:2.

Pierwsza połowa to wyrównane spotkanie. Językiem bokserskim cios za ciosem. Orzeł posiadał niezłe okazje do zdobycia prowadzenia, lecz nie wykorzystał ich. W odwecie też gospodarze mogli objąć prowadzenia, lecz zabrakło w tej połowie tego co kibice lubią najbardziej - goli.

W drugiej połowie trener Orła Waldemar Pyracki mobilizuje swoich zawodników do aktywniejszej gry. Goście z Janowca przeważają zdecydowanie w tej części gry, lecz ciągle brakuje bramek. Nareszcie od 70 min. po strzale Roberta Walendziaka janowieckie Orły obejmują prowadzenie. A w kilka minut później drugą bramkę dla Orła i końcowy rezultat na O:2 ustala Paweł Szypulski.

Wynik mógłby nawet być wyższy. Nie wykorzystaliśmy wszystkich dogodnych sytuacji, choćby tej Dawida Szypulskiego czy strzał w poprzeczkę Mateusza Kosińskiego w końcówce spotkania. Cieszę się że w końcu coś pozytywnego dzieje się w naszym zespole i mam nadzieję, że powoli będzie coraz lepiej - powiedział po zakończonym spotkaniu Waldemar Pyracki, trener Orła.