Piątek, 28 lipca 2017. Imieniny Ady, Wiwiany, Sylwiusza

IV liga: Orzeł Janowiec Kościelny - Omulew Wielbark 1:2 (1:2)

2013-04-27 20:18:51 (ost. akt: 2013-04-29 22:01:16)
5 min. Andrzej Łochnicki i gol dla Orła Janowiec Kościelny.

W sobotę (27 kwietnia) w meczu piłkarskim o mistrzostwo IV ligi Orzeł Janowiec przegrał z wielbarską Omulwią 1:2.

Nie mogą odbić się od dna podopieczni Waldemara Pyrackiego. Kolejny ich ligowy mecz i kolejna porażka.

Początek dzisiejszego spotkania był wielce obiecujący. Kapitan zespołu Andrzej Łochnicki wspaniałym strzałem głową zdobył w 5 min. prowadzenie dla janowieckich Orłów.

Wcześniej, bo tuż po rozpoczęciu gry Paweł Szypulski marnuje wyborną sytuację sam na sam z bramkarzem Omulwi Tomaszem Przybyszem. Za chwilę obydwaj bracia Szypulscy zarówno Paweł jak i Dawid z najbliższej odległości nie potrafili skierować piłki do siatki gości, aż nastała 5 minuta i wspomniany gol Andrzeja Łochnickiego. Zamiast 3:0 dla gospodarzy było aby skromne jednobramkowe ich prowadzenia.

Orzeł w tej części gry przeważał, stwarzał sporo sytuacji strzeleckich, siadł na rywalu. Powoli piłkarze Omulwi wychodzą z ,,Tornada'' Orła. Sporo zamętu i zamieszania gospodarzom stwarza najlepszy zawodnik dzisiejszego spotkania Damian Kujtkowski z Omulwi.

Jego liczne akcje ofensywne przeprowadzane lewą stroną były nie do upilnowania dla defensorów Orła. Akcje tej drużyny z minuty na minutę nabierają rozmachu i polotu. Z dystansu groźnie uderza Jakub Domżalski, a wspomniany wcześniej Damian Kujtkowski swoją dobrą grę uwidacznia zdobyciem gola w 25 min po podaniu z prawej strony Jakuba Miłka.

Pięć minut później goście wychodzą na prowadzenie. Kapitalną bombą z ponad 25 m. ze stałego fragmentu gry popisuje się Jakub Domżalski i piłka trzepoce w samym okienku golkipera Orła Łukasza Radzikowskiego.

Piłkarze Omulwi opanowali sytuację na boisku. Marnują kilka świetnych okazji, po których powinny paść kolejne gole. Kamil Dąbek z najbliższej odległości posyła piłkę wysoko ponad porzeczkę. Kilka minut później ten sam zawodnik po minięciu dwóch obrońców Orła podaje do Michała Kwietnia, a ten będąc sam na sam z Łukaszem Radzikowskim nie pokonuje go.

Wielbarska Omulwia zmarnowała te świetne okazje, gdyż powinna schodzić na przerwę do szatni z kilku bramkową zdobyczą.

II połowa to wyrównany obraz gry. Zawodnicy jednej i drugiej drużyny prowadzili otwartą grę. Szybkie tempo tego spotkania wpłynęło aby na atrakcyjność tego piłkarskiego widowiska. Paweł Szypulski z Orła próbuje strzałów z dystansu. Piłkarze Omulwi dzięki Damianowi Kujtkowskiemu forsują głównie swoje akcje ofensywne lewą stroną. Pod koniec spotkania piłkarze Omulwi nie angażowali już się specjalnie w grę, starając się dowieść do końca spotkania korzystny dla nich rezultat i sztuka ta im się w pełni udała.

Powiedzieli po meczu:
- Trener Orła Janowiec Kościelny: Waldemar Pyracki
Zaprzepaściliśmy szansę złapania grupy uciekającej. Nie mogliśmy tego meczu przegrać, a przegraliśmy. Pewnie nie zaangażowaliśmy wszystkich swoich sił do tego by dzisiaj wygrać. Część zawodników przeszła gdzieś obok meczu i nie dała maxa z siebie. Początek zapowiadał się że będzie o,key, że będzie świetnie a później coś się zacięło. Wielbark mógł strzelić nawet 5 bramek, a strzelił 2. W drugiej połowie mecz się wyrównał . Nie było przewagi jednej, czy drugiej drużyny, ale nie potrafiliśmy już strzelić następnej bramki. Drużynie przeciwnej udało się do końca dowieźć korzystny wynik. Czy zasłużenie ? . Pierwszą połowę na pewno byli lepsi, w drugiej połowie to to bardzo wyrównany mecz i trochę szczęścia dopisywało gościom. Nie mieliśmy dzisiaj pomysłu i zabrakło nam trochę zaangażowania.

- Trener Omulwi Wielbark : Mariusz Korczakowski
Mecz nie był wielkim widowiskiem. Wydaje mi się że tu jest specyficzne boisko, gdzie ciężko jest grać w piłkę. Boisko jest wąskie, no ale cóż trzeba się przystosować do takich warunków jakie są. W pierwszych dziesięciu minutach Janowiec lepiej się przystosował bo powinien prowadzić 2:0. Panie redaktorze był pan na meczu to pan widział co moi napastnicy wyprawiali. Nie potrafili strzelić z 3 metrów i do końca nerwówka, bo wynik w drugiej połowie był praktycznie sprawą otwartą. Myślę, że o tę jedną bramkę w przekroju całego meczu byliśmy lepsi.

- Zawodnik Orła Janowiec Kościelny: Dawid Szypulski
Pierwsze 10 minut było super. Do siódmej minuty mogliśmy strzelić 3 bramki i byłoby po meczu. Z czterech sytuacji wykorzystaliśmy aby jedną. Po zdobyciu gola nie wiem co się stało. Po prostu stanęliśmy. Goście doszli do głosu, strzelili bramkę na 1:1 a za chwilę było już 2:1 dla nich. Gra się nam nie układała, oni mogli nam nawet dorzucić jeszcze trzy gole. Po pierwszej połowie mogło być 1:5. Na drugą połowę wyszliśmy zmotywowani, chcieliśmy jakoś to wygrać. Mieliśmy zagrać ofensywnie, gdyż nie mieliśmy nic do stracenia. Atakowaliśmy, ale goście ambitnie się bronili i dowieźli wynik do końca. Nie załamujemy się i będziemy walczyć dalej.

- Zawodnik Omulwi Wielbark: Damian Kujtkowski
Duża zasługa jest trenera że dobrze taktycznie przygotował nas do tego meczu. Syndrom pierwszych minut przespaliśmy i mogło to dla nas skończyć się nieciekawie. Na szczęście byliśmy w stanie obudzić się w trakcie meczu i zmotywować się do dalszej gry. Udało nam się ten wynik utrzymać do końca. Mieliśmy więcej szczęścia, szczęście nam sprzyjało.

Orzeł Janowiec Kościelny - Omulew Wielbark 1:2 (1:2)
1:0 Andrzej Łochnicki (5)
1:1 Damian Kujtkowski (25)
1:2 Jakub Domżalski (30)

Orzeł Janowiec : Radzikowski - Łochnicki - Górny - Kolankowski - Rólka - Rama - Kosiński - Małecki - Walendziak - D.Szypulski - P.Szypulski oraz Szczypiński - Wąsowski - Lewikowski - Langowski
Omulew Wielbark : Przybysz - Remiszewski - C.Nowakowski - Włodkowski - J.Miłek - M.Miłek - Rudzki - Domżalski - Dąbek - Kujtkowski -- Kwiecień oraz S.Nowakowski - Murawski - Szczygielski
Sędzia : Mariusz Czyżewski (Olsztyn)